Puławy. Policjant uratował sąsiadkę! Wyprowadził ją z palącego się domu

i

Autor: materiały policji Puławy. Policjant uratował sąsiadkę! Wyprowadził ją z palącego się domu

Puławy. Policjant uratował sąsiadkę! Wyprowadził ją z palącego się domu

2021-10-15 12:55

Młody funkcjonariusz puławskiej patrolówki, który zauważył dym wydobywający się z domu sąsiadki, nie wahał się ani chwili. Ruszył na pomoc! Wyprowadził kobietę z palącego się domu, ewakuował sąsiadów i zadzwonił po straż pożarną.

W środę, 13 października w gminie Jastków doszło do pożaru. Gdyby nie postawa młodego policjanta, mogło skończyć się tragicznie. Tego dnia policjant prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Puławach miał wolny dzień i postanowił przeznaczyć go m.in. na prace gospodarcze na podwórku. Zaczął rozglądać się po okolicy żeby sprawdzić co się dzieje. Zauważył, że dym wydobywa się z domu sąsiadki! Od razu przystąpił do działania.

- Pobiegł tam natychmiast, po drodze wykonując telefon na numer alarmowy 112, aby wezwać straż pożarną. Z mocno zadymionego już domu wyprowadził spanikowaną kobietę i upewnił się, że nikogo więcej nie ma w środku. Następnie pobiegł do sąsiadów, których dom był oddalony od miejsca pożaru zaledwie o kilka metrów. Poinformował ich o zagrożeniu i polecił natychmiast opuścić budynek - informuje podkomisarz Ewa Rejn - Kozak z KPP Puławy.

Zobacz też: Potrącił policjanta, staranował radiowóz. Obława na szaleńca

Właścicielka palącego się domu mocno się obawiała, ponieważ w budynku została butla z gazem. Mundurowy próbował ją odkręcić i zabezpieczyć, ale ze względu na szybko rozprzestrzeniający się ogień nie było to już możliwe.

- Osobom, które pojawiły się na miejscu, policjant polecił zaopiekować się przerażoną kobietą, sam natomiast pobiegł do strażnicy OSP i uruchomił alarm, aby jak najszybciej wezwać miejscową Ochotniczą Straż Pożarną. Przybyli na miejsce z kilku jednostek strażacy ugasili pożar. Na szczęście nikt nie ucierpiał - mówi podkomisarz Ewa Rejn - Kozak.

Czytaj również: Lublin: Mariusz zabił „za matkę”. Przyznał się. Makabryczne szczegóły

Super Raport 15.10 (Goście: Barbara Nowacka - Koalicja Obywatelska oraz Kazimierz Krupa - dziennikarz ekonomiczny) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?