Lublin: Niewielki ruch przy cmentarzach. W weekend będą tłumy

2021-10-28 12:48
Z wiązankami czekamy do ostatniej chwili. Przed 1 listopada ruch przed lubelskimi cmentarzami jeszcze niewielki
Autor: MARIUSZ MUCHA/SUPER EXPRESS Z wiązankami czekamy do ostatniej chwili. Przed 1 listopada ruch przed lubelskimi cmentarzami jeszcze niewielki

1 listopada, święto Wszystkich Świętych, a potem Dzień Zaduszny za pasem, natomiast ruch na lubelskich cmentarzach i pod nimi jest jeszcze umiarkowany. Najpewniej ci, którzy w zbliżające się świąteczne dni odwiedzą groby swoich bliskich, czekają z zakupami zniczy, wiązanek i kwiatów do ostatniej chwili. Zapłacą za nie nieco więcej niż w ubiegłym roku.

Na alejkach lubelskich nekropolii nie widać jeszcze tłumów. Owszem, ludzi jest więcej niż jeszcze tydzień temu, ale prawdziwa wrzawa zacznie się najpewniej dopiero w sobotę i niedzielę. Zostawiamy wszystko na ostatnią chwilę. Zdaniem sprzedawców handlujących zniczami, wiązankami i bukietami przy cmentarzu na ul. Unickiej, boimy się po prostu zrobić zakupy wcześniej. – Z kilku powodów. Wszyscy pamiętamy sytuację sprzed roku, kiedy to rząd zamkną cmentarze w ostatniej chwili. Jeśli dołożymy do tego obawy związane z aurą i złodziejami, to zwłoka z zakupami staje się zrozumiała – mówi właścicielka jednego ze stoisk. A ceny? Te będą wyższe niż przed rokiem.

Zobacz też: Włamał się do kiosku i ukradł… kilkaset zdrapek. Wierzył w szczęście?

Express Biedrzyckiej - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Morawiecki wyprowadza pieniądze z Polski

– Myślę, że będzie to 10-15 procent, na więcej nie możemy sobie pozwolić, bo zostaniemy z towarem – ocenia skalę podwyżek inny handlowiec.

Ile musimy więc wydać? Wiązanki z tworzywa sztucznego kosztują 15-100 zł, te z naturalnych gałązek i ciętych kwiatów to wydatek od 60 do 200 zł. Chryzantemy zaś kosztują 8 zł za sztukę. Znicze można kupić już od 3 zł za sztukę, podobnie jak wkłady do nich. Górna granica to nawet 150 zł.

Sonda
Czy czujesz się bezpieczny na cmentarzu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE