Protest rolników

i

Autor: Beatan Olejarka Protest rolników

Protest rolników: Lubelskie. Blokują drogi! Gdzie są utrudnienia? Strajk rolników [AKTUALIZACJA]

2020-10-21 13:33

Protest rolników objął także województwo lubelskie! Przedstawiciele Agrounii, rolnicy i producenci blokują drogi w całym kraju, także na Lubelszczyźnie. Gdzie są utrudnienia przez strajk rolników? Gdzie organizowane są blokady? Sprawdźcie raport z dróg w dniu strajku i protestu rolników w Lubelskiem.

Blokują drogi, bo nie zgadzają się z polityką rządu. Agrounia organizuje dziś kolejny protest rolników. Ciągniki i sprzęt rolniczy blokują drogi albo suną mozolnie jednym z pasów, powodując gigantyczne utrudnienia dla kierowców. Gdzie są utrudnienia przez strajk rolników w Lubelskiem?

Po godz. 13.30 policjanci podali aktualne informacje o sytuacji na drogach regionu. Protest rolników powoduje duże utrudnienia w tych miejscach.

Powiat bialski: DK 2 w miejscowości Międzyrzec Podlaski zablokowana. Policjanci kierują samochody osobowe objazdem innymi ulicami miasta.

Powiat chełmski: DK 12. Ciągniki rolnicze z małą prędkością jadą od Chełma w kierunku Lublina. Policjanci zorganizowali objazd przez miejscowość Staw.

Powiat radzyński: DK 63 miejscowość Stok jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowości Skrzyszew i Gąsiory. DK 17 w miejscowości Borki. Rolnicy, jadąc ciągnikami, spowalniając ruch.

Powiat łukowski: DK 74 zablokowana w miejscowości Sięciaszka. Objazd przez miejscowość Wólka Zastawska. Droga wojewódzka nr 806, 807 i 808 rolnicy jadą ciągnikami w kierunku Łukowa, spowalniając ruch.

Powiat lubartowski: DK 19 w miejscowości Łucka jest zablokowana. Dla jadących od Kocka policjanci wyznaczyli objazd przez miejscowość Kamionka. Samochody ciężarowe jadące od Lublina kierowane są w miejscowości Niemce objazdem przez miejscowości Garbów-Przytoczno.

Powiat rycki: DK 48 w miejscowości Moszczanka ruch spowolniony z uwagi na przejazd rolników.

Protest rolników: Lubelskie. Gdzie są utrudnienia przez strajk rolników?

Rolnicy zapowiedzieli blokady i spowolnienia na wielu ważnych i popularnych trasach w regionie. Manifestacje – jak podaje Radio Plus Lublin – mają się odbyć m.in. na krajowej „dwójce” w Międzyrzecu Podlaskim i na DK 76, między Łukowem a Stoczkiem Łukowskim. Blokady z ciągników pojawią się też na kilku DK 19, na rondach wjazdowych do Chełma i na kilku trasach wojewódzkich.

Aktualna lista z planami strajku Agrounii w Lubelskiem obejmuje takie powiaty i drogi:

  • powiat biłgorajski
  • powiat lubartowski – DK 19
  • powiat radzyński
  • powita kraśnicki: DK 74 Annopol
  • Chełm: blokada miasta

Aktualizowaną listę blokad możecie znaleźć tutaj: Protest rolników. Ciągniki znów zablokują drogi! Gdzie będą utrudnienia? [LISTA DRÓG] oraz poniżej, w komunikacie udostępnionym przez Agrounię.

Super Raport 20.10 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu oraz Marek Balicki - były minister zdrowia)