Profilaktyka po lubelsku 2018, mat. ilustracyjny

i

Autor: Antonio_Corigliano, CC0, pixabay.com Profilaktyka po lubelsku 2018, mat. ilustracyjny

Profilaktyka po lubelsku 2018. Będą darmowe badania dla mieszkańców regionu [AUDIO]

2018-09-18 22:38

Mieszkańcy Lubelszczyzny będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań. Zbliża się akcja „Profilaktyka po lubelsku”.

To kolejna takie wydarzenie organizowane przez Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. Pierwsza akcja odbyła się 22 września 2015 roku w Międzynarodowy Dzień Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej. Organizatorzy zachęcają do korzystania z bezpłatnej morfologii oraz do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

– Akcja o tyle nam się sprawdziła, że mamy już przez te lata przebadanych kilkanaście tysięcy pacjentów pod kątem schorzeń krwi – tłumaczy Tomasz Zieliński, wiceprezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. Zdarzyły się także przypadki, że potencjalni dawcy szpiku zarejestrowani w ramach akcji, stali się tymi faktycznymi.

W tym roku do wydarzenia dołączają niektóre przychodnie z Poznania i okolic, a także z Podlasia. Na Lubelszczyźnie pacjenci będą mogli przebadać się w 184 punktach. Na liście są placówki m.in. z Lublina, Hrubieszowa, Chełma, Łęcznej czy Kraśnika. We wszystkich mają pojawić się plakaty informujące o bezpłatnej morfologii oraz rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Posłuchaj, jak będzie przebiegała akcja „Profilaktyka po lubelsku”. O szczegółach mówi Tomasz Zieliński, wiceprezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców.


>>> Nowe autobusy wyjadą na ulice Lublina! W środku najnowocześniejsze wyposażenie


W akcję włączyła się fundacja DKMS. Od 18 do 21 września oraz 24 września pracownicy przychodni będą udzielać informacji o transplantacji szpiku. Będzie też można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców.

Posłuchaj, jak zostać dawcą szpiku. O szczegółach mówi Katarzyna Poniatowska z fundacji DKMS.


Akcja „Profilaktyka po lubelsku” odbędzie się 24 września. Przypomnijmy, badania można wykonać w przychodniach zrzeszonych w Lubelskim Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców.

>>> Na ul. Krótkiej powstał pierwszy w Lublinie „woonerf” [AUDIO]

Zobacz TO WIDEO: