Pride of Poland. Perfinka sprzedana z GIGANTYCZNE pieniądze

2020-08-09 17:52 Bogdan Stech
Pride of Poland. Perfinka sprzedana z GIGANTYCZNE pieniądze
Autor: materiały prasowe Pride of Poland. Perfinka sprzedana z GIGANTYCZNE pieniądze

Od 7 do 10 sierpnia 2020 r. na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odbywa się 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Wieńczy go 51. Aukcja Pride of Poland oraz Summer Sale. Padła na niej rekordowa od lat kwota. Ostatni raz takie pieniądze za konia z Janowa Podlaskiego płacono w 2015 roku.

- Narodowy Pokaz i Pride of Poland to dla miłośników koni arabskich czystej krwi dni wyjątkowe, które w tym roku nabierają szczególnego znaczenia. Udało nam się pokonać przeciwności związane z pandemią i – dzięki zaangażowaniu wielu ludzi oraz organizacji, którym leży na sercu dobro polskiej hodowli – możemy znów cieszyć się świętem konia arabskiego - podają organizatorzy. 

Koronawirus to nie wszystko. Za aukcją i stadniną w Janowie Podlaskim ciągnie się od kilu lat zła sława. Ostanie imprezy były klapą, wiele mówiło się o nieprawidłowościach w zarządzaniu instytucją. 

Mimo to organizatorzy postanowili przywrócić aukcji i imprezie blask. Pula nagród w tym roku sięga miliona złotych. Na kwoty gwarantowane dla hodowców pięciu najlepszych koni w swoich klasach przeznaczono 400 tys. zł. Dodatkowo najbardziej urodziwe ogiery i klacze są nagradzane za zdobycie poszczególnych miejsc.

Motocyklista pędził 240 km/h na DK 86

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Niedziela aukcja zaczęła się bez fajerwerków. Przez chwilę wydawało się nawet, że całość zakończy się słabym wynikiem. Wiele koni w ogóle nie licytowano. Inne sprzedawano za kilkadziesiąt tysięcy euro. 

Dopiero aukcja Perfinki ze stadniny w Białce podniosła emocje. Choć sama klacz przebywa w USA i na miejscu można było jedynie oglądać jej zdjęcia, to licytujących nie brakowało. Ostatecznie koń został sprzedany za 1 mln 25 tys. euro. 

To najwyższa kwota za jaką sprzedano konia w Janowie Podlaskim od 2015 roku. Wtedy to na aukcji padła kwota 1 mln 400 tys. euro.