Zrobili ulicę miski ryzu Morawieckiego w Lublinie

i

Autor: SHUTTERSTOCK, AP, Zdjęcie poglądowe Premier Morawiecki totalnie ośmieszony w Lublinie. Internet aż huczy

Premier Morawiecki totalnie ośmieszony w Lublinie. Internet aż huczy

2022-02-05 14:49

Lublin zyskał nową ulicę?! Przeglądając mapy Google można było dojść do takiego wniosku. Okazuje się jednak, że premier padł ofiarą żartownisiów. "Miska ryżu Morawieckiego". została zaakceptowana przez roboty i tak oto niewielka droga zmieniła nazwę. Szefowi rządu z pewnością się to nie spodoba.

Popularną tezą jest, że "internet nie zapomina". Przekonał się o tym premier Mateusz Morawiecki. Na jednej z taśm nagranych w restauracji "Sowa i Przyjaciele" Morawiecki przekonywał, że Polacy "mają zapier*** za miskę ryżu". Żartownisie postanowili przywołać te słowa. Niewielka droga dojazdowa do bloków stojących między ul. Rycerską i Kawaleryjską w dzielnicy Czuby w Lublinie zmieniła swoją nazwę na "Miski ryżu Morawieckiego". Screen błyskawicznie zyskał sławę w internecie, choć premierowi z pewnością nie jest do śmiechu. Pozostaje pytanie - jak to się stało, że mapy Google zaakceptowały taką zmianę? Wydawałoby się, że potrzebna jest weryfikacja, ale w praktyce wygląda to troszkę inaczej.

Czytaj też: Drogowy horror koło Lublina. W koszmarnym wypadku zginęli dwaj mężczyźni

Premier totalnie ośmieszony w Lublinie. "Miski ryżu Morawieckiego" hitem internetu

Google zazwyczaj nie przepuszcza tego typu żartów, ale są wyjątki. Pod koniec 2021 roku informowaliśmy was o ulicy "Imperatora Kaczafiego" w Olkuszu. Także i tym razem boty Google zawiodły i zaakceptowały prośbę o dodanie nowej ulicy. W przeszłości mieliśmy także kościół "Świątynię Imperatora Kaczora". Przedstawicielom rządu takie żarty nie mają prawa się podobać, ale internauci bawią się doskonale. Zazwyczaj koncern szybko reaguje i nanosi korekty, ale co raz zostało wrzucone do internetu, nigdy z niego nie znika.

A wy co sądzicie o tego typu działaniach? Zachęcamy do komentowania materiału pod tekstem! Apelujemy jednocześnie o kulturalną dyskusję.

Sonda
Czy premier Morawiecki powinien podać się do dymisji w związku z Polskim Ładem?
Mateusz Morawiecki podsumowuje mistrzostwa świata w szachach