Pożar drewnianego domu. Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Przerażająca śmierć

Potworny pożar drewnianego domu. Płomienie buchały przez okna, w kuchni leżało ciało 96-latki

2023-02-09 21:57

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w samo południe w czwartek, 9 lutego, we wsi Potok-Stany. Drewniany dom stanął w ogniu. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, z okien buchały płomienie. Niestety, wewnątrz budynku druhowie dokonali makabrycznego odkrycia. Na podłodze w kuchni leżało ciało 96-letniej kobiety.

Potok-Stany. Ogień strawił drewniany dom

Koszmar rozegrał się we wsi Potok-Stany w powiecie janowskim. - Do zdarzenia doszło po godz. 12 w drewnianym domu - przekazał kpt. Jakub Kurczuk dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Z jego relacji wynika, że gdy strażacy zjawili się na miejscu, pożar był już w fazie rozwiniętej. - Ogień wydostawał się poprzez okna na zewnątrz budynku od strony podwórka - przekazał strażak.

Nie żyje 96-letnia kobieta

Pożar okazał się tragiczny w skutkach. Przeszukując pomieszczenia w domu, strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. - Ciało kobiety w wieku 96 lat zostało znalezione w kuchni - przekazał kpt. Jakub Kurczuk.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin i brało w niej udział 29 strażaków. Ich działania zakończyły się po godz. 17. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenia ognia.

Sonda
Wskoczyłbyś w pożar, by ratować drugiego człowieka?