Spis treści
- Tragiczny wypadek pod Zamościem. Zginęła kobieta
- Tragiczny finał wypadku na przejeździe. O tych zasadach trzeba pamiętać
Tragiczny wypadek pod Zamościem. Zginęła kobieta
Do tragedii doszło 7 kwietnia, około godziny 9.50 na drodze gminnej z Siedlisk-Kolonii do Zawady pod Zamościem. 43-latka jadąca mazdą mieszkała w okolicy, najpewniej znała drogę i przejazd kolejowy. Nie wiadomo, dlaczego nie zatrzymała się przed znakiem STOP. Zagapiła się? Zamyśliła? Na te pytania spróbują znaleźć odpowiedzi śledczy, zajmujący się tą sprawą.
Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca samochodem osobowym marki Mazda z nieznanych przyczyn wjechała na przejazd kolejowy i zderzyła się z pociągiem relacji Lublin - Rawa Ruska. W wyniku zdarzenia samochód osobowy został przesunięty po torowisku o kilkaset metrów - relacjonuje podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.
Dalszy ciąg materiału znajduje się pod galerią ze zdjęciami z wypadku w gminie Zamość
Polecany artykuł:
Tragiczny finał wypadku na przejeździe. O tych zasadach trzeba pamiętać
Siła uderzenia była potworna. Auto rozpadło się na kilka części, jedna z nich została na lokomotywie. Inne zostały rozrzucone w promieniu kilkuset metrów. 30-letni maszynista (trzeźwy) nie miał najmniejszych szans na wyhamowanie ważącym kilkaset ton składem, kierująca zaś skazana była na pewną śmierć.
- Z uwagi na stan obrażeń kierującej pojazdem, strażacy odstąpili od udzielenia pomocy medycznej. Ratownicy z zespołu ratownictwa medycznego stwierdzili zgon - relacjonują strażacy. Pasażerom pociągu i załodze nie się nie stało. Strażacy ewakuowali 15 osób do podstawionego autobusu.
Przejazd, na którym doszło do wypadku jest oznakowany znakami pionowymi - Krzyżem Świętego Andrzeja, znakiem STOP oraz poziomymi - narysowaną na jezdni linią i napisem STOP. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci, prokurator, strażacy, służby obsługi kolei, biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz pracownicy Komisji Badania Wypadków Kolejowych. Rodzinie i bliskim ofiary składamy wyrazy współczucia.
Podstawowe zasady bezpieczeństwa na przejazdach dla kierowców:
- Znak STOP oznacza konieczność zatrzymania się przed przejazdem.
- Czerwone światło bezwzględnie zakazuje wjazdu na przejazd - pulsująca sygnalizacja oznacza, że za chwilę na przejeździe będzie pociąg.
- Na przejazd można wjechać tylko wtedy, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu.
- Zbliżając się do przejazdu należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg
