Wózek, wypadek

i

Autor: Shutterstock Wózek, wypadek

Opiekunka zmarła w szpitalu

Potrącił nianię i dziecko, ale nie pójdzie do aresztu

2023-03-15 10:13

Minął miesiąc, odkąd 30-latek potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych z dwuletnim dzieckiem w wózku. Wypadek skończył się tragicznie dla opiekunki, która zmarła w szpitalu. Sąd nie zgodził się z prokuraturą, która domagała się umieszczenia mężczyzny w areszcie tymczasowym.

Do wypadku doszło 15 lutego na ul. Szeligowskiego w Lublinie. 30-latek, cofając, potrącił przechodzącą na pasach kobietę i dziecko, a później uciekł z miejsca zdarzenia. Kierowca powiedział ratownikom medycznym, że kobieta zemdlała i upadła na jezdnię. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Niani, która spacerowała z dwulatkiem w wózku, nie udało się uratować – zmarła pomimo udzielonej pomocy.

Prokuratura postawiła 30-letniemu Grzegorzowi M. zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, a także ucieczki z miejsca wypadku. Podejrzany nie przyznał się.

18 lutego sąd odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie Grzegorza M. Uznał, że nie ma podstaw do przyjęcia, że miało miejsce zbiegnięcie z miejsca wypadku. Wskazał też, że podejrzany pozostawał na miejscu zdarzenia długo po jego zajściu, a następnie sam zgłosił się na policję. Z tego orzeczenia niezadowolona prokuratura nie była zadowolona, dlatego złożyła na nie zażalenie. To również zostało odrzucone przez sąd.

Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Kradł sprzęt i zastawiał go w lombardach. Teraz policja szuka osób, którym zginęły przedmioty

Źródło: Potrącił nianię i dziecko, ale nie pójdzie do aresztu. Sąd odrzucił zażalenie prokuratury