Potężna nawałnica przeszła przez Lublin. Nieprzejezdne ulice i zablokowane auta

i

Autor: Wojtek Jargiło/PAP Potężna nawałnica przeszła przez Lublin. Nieprzejezdne ulice i zablokowane auta

Potężna nawałnica przeszła przez Lublin! Nieprzejezdne drogi, zalane auta i awarie prądu [ZDJĘCIA]

2022-06-13 17:12

Chwile grozy w Lublinie! W poniedziałek (13.06.2022) przez miasto i region przeszła potężna nawałnica. - Nagle zrobiło się ciemno i zaczęła się potężna ulewa. Potem pojawił się grad wielkości monet - mówi nam jedna z mieszkanek miasta. Lublinianie już odczuwają skutki deszczu. Jak informuje Lublin 112, miejscami doszło do zalań i podtopień. Nieprzejezdne są także niektóre ulice.

Potężna nawałnica przeszła przez Lublin! Nieprzejezdne drogi, zalane auta i awarie prądu

Rzecznik Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. asp. Tomasz Stachyra poinformował PAP, że z powodu burz, które w poniedziałek (13.06) po południu przeszły nad Lublinem i powiatem lubelskim strażacy interweniowali łącznie 47 razy. Stachyra przekazał, że strażacy najczęściej wyjeżdżali do usuwania z dróg połamanych konarów i drzew (26 interwencji), następnie do samochodów uszkodzonych grad i gałęzie (6), wypompowywania wody z pomieszczeń i piwnic (9), uszkodzonych dachów (6 interwencji, w tym jedna dotycząca budynku mieszkalnego i 5 – gospodarczych).

Zobaczcie zdjęcia!

Rzecznik PGE Dystrybucja Karol Łukasik poinformował, że trwa naprawianie linii energetycznych uszkodzonych podczas burzy. Bez prądu było ok. 95 odbiorców w Lublinie i ok. 1500 w okolicach Lubartowa, Parczewa, Łęcznej i Cycowa.

IMGW wydał w poniedziałek (13.06) dla całego województwa ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem, którym towarzyszyć będą silne opady deszczu. Alert obowiązuje do godz. 21

Szczegóły ostrzeżenia znajdziecie w tym tekście: Lubelskie: Burze z gradem 13.06. Alert RCB, ostrzeżenia IMGW 13 czerwca

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
"Myślałam, że to koniec świata" - przez gminę Wilków przeszła groźna nawałnica