Poprosili o pomoc, pobili go i ograbili. Listonosz z Lublina padł ofiarą bezwzględnych bandytów

2021-03-04 9:04 mucha
Bandytom grozi do 12 lat więzienia
Autor: KWP Lublin Krystian G. jest doskonale znany policjantom

Krystian G. (33 l.) jego kompan Marek W. (33 l.) przyjechali do Lublina z Kraśnika w jednym celu: zdobyć gotówkę nie pracując ani chwili. Kiedy na ulicy zobaczyli idącego listonosza, poczuli łatwy łup. Poprosili go o pomoc, a kiedy ten z dobrego serca zainteresował się nimi, wciągnęli go do bramy, pobili i zrabowali 10 tysięcy złotych przeznaczonych na renty i emerytury.

Do zdarzeń tych doszło w połowie lutego bieżącego roku przy ul. I Maja w Lublinie, nieopodal dworca PKP Lublin Główny. Mężczyźni przyjechali do Lublina właśnie koleją. Obaj są doskonale znani policji, a kryminalną przeszłością mogliby obdzielić po kilka osób. Na widok listonosza zagrali jednak zagubione niewiniątka. - Nie mamy jak dostać się do Wrocławia, zbieramy na bilet kolejowy. Pomoże pan - zagaili do mężczyzny, a gdy ten przystanął przy nich, momentalnie zmienili ton. - Idziesz z nami, bo inaczej będzie źle.

Super Raport 03.03 (Goście: Sławomir Nitras - PO, Bogusław Liberadzki -europoseł Lewicy, Michał Wawrykiewicz adwokat) Sedno Sprawy: Błażej Spychalski

Sterroryzowanego listonosza wciągnęli do bramy. - W pewnym momencie jeden z nich uderzył mężczyznę w twarz, a drugi z trzymanej przez niego torby zabrał saszetkę z pieniędzmi. Napastnicy uciekli z łupem w ręku. Pokrzywdzony na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń - opowiada podkom. Anna Kamola z KWP Lublin. Bandyci zabrali ok. 10 tys. złotych i ulotnili się z miejsca przestępstwa. Wkrótce w ślad za przestępcami ruszyli lubelscy kryminalni. - Zaangażowano także wywiadowców i przewodnika z psem tropiącym. Kryminalni zabezpieczyli również nagrania z kamer miejskiego monitoringu.I właśnie dzięki kamerom udało się natrafić na ich ślad. - Skrupulatna analiza nagrań oraz operacyjne ustalenia doprowadziły stróżów do powiatu kraśnickiego. Okazało sie bowiem, że stamtąd pochodzą sprawcy rozboju - dodaje Kamola. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.