Policyjny POŚCIG pod Annopolem. GONILI GO przez 20 km! W tle alkohol i narkotyki

i

Autor: KWP Lublin; zdj. ilustr.

Policyjny POŚCIG pod Annopolem. GONILI GO przez 20 km! W tle alkohol i narkotyki

2020-11-25 8:14

Historia jak z filmu akcji, a wydarzyła się w zwykły, niepozorny wieczór wśród spokojnych miejscowości na Lubelszczyźnie. Policyjny pościg pod Annopolem trwał i trwał. Policjanci gonili zbiega przez 20 kilometrów, przemierzając kolejne wsie i lokalne drogi. 35-latek najpierw uciekał samochodem, później już pieszo… W tle całej sprawy jest alkohol i narkotyki.

Blokady dróg, kluczenie wśród leśnych tras, ucieczka samochodem przez 20 kilometrów, a później rozpaczliwa próba ratowania się na piechotę… Zaskakująca historia spod Annopola na Lubelszczyźnie. Takiego policyjnego pościgu nie było tam jeszcze nigdy.

Zaczęło się od zwyczajnej kontroli drogowej. Mundurowi z Kraśnika zobaczyli w Annopolu alfę romeo, która w terenie zabudowanym jedzie o 35 km/h za szybko. Funkcjonariusze drogówki kazali kierowcy się zatrzymać, ale ten… nie zamierzał tego zrobić.

Oznakowanym radiowozem ruszyli za nim w pościg, jak się później okazało, 35-letni mieszkaniec gminy Annopol uciekał przez około 20 kilometrów lokalnymi drogami. Próbował zgubić funkcjonariuszy, uciekając leśną drogą, jednak nic mu z tego nie wyszło – relacjonuje mł. asp. Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Szalony kierowca postawił na nogi wszystkich okolicznych policjantów, którzy musieli organizować blokady lokalnych dróg. W końcu w miejscowości Łany mężczyzna zatrzymał auto i... wybiegł, podejmując ucieczkę pieszo. Został zatrzymany kilkaset metrów dalej.

ESKA XD EXTRA

Dlaczego uciekał w tak desperacki sposób? Nie chodziło tylko o nadmierną prędkość. Gdy policjanci dopadli uciekiniera, okazało się, że w tle sprawy jest też alkohol i narkotyki.

Jak się okazało po przebadaniu alkomatem, miał on w organizmie niemal pół promila alkoholu. Funkcjonariusze przeszukali 35-latka oraz jego pojazd. W podłokietniku alfy znajdował się woreczek z mefedronem – dodaje Cieliczko.

Kierowca został zatrzymany, a za swoje „grzechy” i za ucieczkę przed policją prawdopodobnie będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.