Zwierzęta mieszkające w zoo choć wyglądają na urocze to są niebezpieczne

i

Autor: Domena publiczna, wikipedia.oeg Zwierzęta mieszkające w zoo choć wyglądają na urocze to są niebezpieczne

Piktogramy w zoo? Zamość zmienia słowa na obrazki. Czy ludzie zrozumieją, że zwierzęta są niebezpieczne? [AUDIO]

2016-03-11 9:54

Zamiast napisów będą obrazki. Zamojskie zoo przygotowuje się do nowego sezonu również pod kątem ostrzeżeń. Czego nie wolno robić przy klatkach ze zwierzętami? Karmić zwierząt, wyciągać rąk, przechodzić przez ogrodzenie czy robić zdjęć z flashem.

Do tej pory pracownicy zauważyli wiele niebezpiecznych sytuacji. Żeby zapobiec tragedii będzie więcej informacji obrazkowych. - Będziemy szli w kierunku ikonografii, więc pojawia się ikonki: palce z kroplami krwi, z siatką, mniej lub bardziej drastyczne. Mamy je już przygotowane, wydrukowane, w najbliższym czasie będziemy je przyczepiać do wolier – mówi Łukasz Sułowski, dyrektor zamojskiego Ogrodu Zoologicznego. - Obrazek działa dużo bardziej sugestywnie niż najbardziej wnikliwy napis – dodaje.

Posłuchaj, co zmieni się w zamojskim zoo. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Co robią nieostrożni zwiedzający?

Jedną z groźniejszych sytuacji, którą zaobserwowano w zamojskim zoo była ta, jak matka przykładała dziecko do klatki małpy. Przypadkiem zrobione zdjęcie zostało opublikowane na fanpage zoo i było szeroko komentowane.

Przed sezonem dyrekcja zoo apeluje też o rozsądne korzystanie z telefonów czy aparatów fotograficznych, które mogą być pochwycone przez zwierzęta.  

Czy obrazki bardziej przemówią do rozsądku niż słowa?

i

Autor: Zoo Zamość Czy obrazki bardziej przemówią do rozsądku niż słowa?