Papierosy w rudzie żelaza

i

Autor: NOSG Służby graniczne znalazły trefny towar w ładunku rudy żelaza

Papierosy z żelaza! Ciekawe znalezisko w Hrubieszowie

2020-10-12 10:23

Miała być jedynie ruda żelaza, którą z Ukrainy wieziono pociągiem do jednej z polskich hut, było zaś wiele więcej, co wzbudziło zrozumiałe zainteresowanie służb granicznych. W wagonie składu, który wjeżdżał do naszego kraju przez kolejowe przejście graniczne Hrubieszowie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Krajowej Administracji znaleźli papierosy.

Papierosy z żelaza, można by powiedzieć. Dokładnie z rudy żelaza, która wjeżdżała do Polski z Ukrainy przez przejście w Hrubieszowie. Jak zwykle na miejscu znaleźli się pracujący przy odprawie funkcjonariusze. Postanowili sprawdzić, czy ruda żelaza, którą zgłoszono, jest jedynym przewożonym do Polski towarem. Długo nie szukali. Szybko okazało się, że w wagonie jedzie kontrabanda. 

Papierosy w rudzie żelaza

i

Autor: NOSG Przemyt wartości ponad 70 tys. złotych podróżował pod warstwą rudy żelaza

Długo nie szukali. W jednym z wagonów podróżowały papierosy ledwo co przykryte rudą. - Papierosy ukryte były w jednym z wagonów, pod wierzchnią warstwą przewożonego towaru – rudy żelaza - opowiada Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG. Nie było ich mało. - Łącznie było to 5 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 70 tys. zł.

KAS wykryła spółkę, która unikała płacenia VAT