Oszukiał 87-latkę z Puław metodą na ministra. Kobieta wyrzuciła pieniądze przez balkon!

i

Autor: mat. policji Oszukiał 87-latkę z Puław metodą "na ministra". Kobieta wyrzuciła pieniądze przez balkon!

Kobieta straciła fortunę!

Oszukał 87-latkę z Puław metodą "na ministra". Kobieta wyrzuciła pieniądze przez balkon!

2022-08-13 17:48

Blisko 150 tysięcy złotych straciła starsza mieszkanka z Puław (woj. lubelskie), która została oszukana metodą "na ministra". 87-latka uwierzyła podającemu się za policjanta 40-latkowi w historię o zagrożonych pieniądzach i podziękowaniach, które miał jej złożyć sam minister. Mężczyznę zatrzymali kryminalni z Puław.

Do oszustwa doszło w ubiegłym tygodniu. kobieta po telefonicznej rozmowie z rzekomym funkcjonariuszem policji, a następne prokuratorem uwierzyła, że jej pieniądze są zagrożone i bierze udział w policyjnej akcji. Nagrodą za współpracę miały być podziękowania od ministra sprawiedliwości. Seniorka uwierzyła w tę historię.

- Najpierw przez balkon wyrzuciła 47 tysięcy złotych, następnie wypłaciła resztę pieniędzy z banku i ponownie wyrzuciła przez balkon - informuje st. sierż. Małgorzata Okoń z puławskiej komendy. - Następnego dnia wykonując kolejne polecenia wypłaciła 50 tysięcy złotych, które zapakowała do siatki i zostawiła na wycieraczce przed mieszkaniem. W ciągu dwóch dni seniorka przekazała oszustowi łącznie 150 tysięcy złotych.

Czytaj też: Seria podpaleń na Lubelszczyźnie. Szok! Zatrzymano... strażaka?!

Kiedy obiecany "minister" nie zjawił się z podziękowaniami, kobieta dopiero zrozumiała, że została oszukana. Wtedy zgłosiła się na policję.

Sprawą od razu zajęli się puławscy kryminalni, którzy wytypowali i zatrzymali 40-latka, który brał udział w tym przestępczym procederze. Jak ustalili śledczy, to on odebrał pieniądze od seniorki.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Opole Lubelskie: Gdy policjanci odkryli, kim jest, wpadł w furię! 20-latek zaatakował policjantów

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/aś ofiarą oszustwa?
Skandaliczny atak na ratownika na kąpielisku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE