Opole Lubelskie. Pijana matka opiekowała się dwójką małych dzieci! Miała ponad 2 promile

i

Autor: Efraimstochter/Pixabay.com Opole Lubelskie. Pijana matka opiekowała się dwójką małych dzieci! Miała ponad 2 promile / zdjęcie ilustracyjne

Opole Lubelskie. Pijana matka opiekowała się dwójką małych dzieci! Miała ponad 2 promile

2022-03-08 11:32

W Opolu Lubelskim pijana kobieta opiekowała się małymi dziećmi - 3-letnią córeczką i 2-letnim synkiem. 35-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci powiadomią sąd rodzinny, a jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem kobieta stworzyła dla dzieci niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi jej odpowiedzialność karna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (7.03.2022) wieczorem w Opolu Lubelskim. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie, że pijana kobieta opiekuje się małymi dziećmi.

- Na miejscu funkcjonariusze zastali 35-latkę, jej 3 letnią córeczkę oraz 2 letniego synka. Od kobiety czuć było silną woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że ma ona w organizmie ponad 2 promile alkoholu - informuje aspirant sztabowy Edyta Żur z lubelskiej policji.

Zobacz też: Zabił 42-latka na drodze. Sprawca makabry w Lublinie ukrywał się latami

Dzieci wraz z matką zostali przekazani pod opiekę sąsiadki. Teraz funkcjonariusze prześlą informację o zdarzeniu do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opolu Lubelskim, który zbada sytuację rodzinną dziecka. Mundurowi sprawdzą również, czy 35-latka przez nieodpowiedzialne decyzje nie naraziła swoich dzieci na niebezpieczeństwo.

Polecamy: Lublin zbiera leki i opatrunki dla walczącej Ukrainy. Potrzebne jest Twoje wsparcie!

- Apelujemy do rodziców i opiekunów maluchów o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Pamiętajmy, że nie potrafią jeszcze one dostrzec niebezpieczeństw w różnych codziennych sytuacjach. Najmłodsi bardzo często działają impulsywnie i nierozważnie. Tylko rozsądek i rozwaga dorosłych mogą sprawić, że zdrowie i życie dzieci będą bezpieczne - apelują policjanci.

Polak i Ukrainiec razem "sprzątają" świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie
Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?