Opole Lubelskie. 20-letnia Ukrainka zatrzymana. Grozi jej 8 lat za kratami

i

Autor: KPP Opole Lubelskie Opole Lubelskie. 20-letnia Ukrainka zatrzymana. Grozi jej 8 lat za kratami

Mężczyzna stracił pieniądze

Opole Lubelskie. 20-letnia Ukrainka zatrzymana. Grozi jej 8 lat za kratami

2023-08-09 8:20

Policjanci zatrzymali 20-letnią Ukrainkę podejrzaną o oszustwo metodą "na pracownika banku’". Kobieta usłyszała zarzut oszustwa, gdzie wspólnie z innymi osobami wyłudziła od 35-letniego mieszkańca powiatu opolskiego ponad 30 tysięcy złotych.

Zaczęło się od tego, że mężczyzna odebrał telefon od osoby podającej się za pracownika banku i został poinformowany, że było włamanie na jego konto bankowe. - Następnie przelał na nowe podane przez rozmówcę konto, ponad 30 tysięcy złotych, aby ustrzec się przed rzekomą kradzieżą pieniędzy. Miał czekać na zmianę numeru rachunku na nowy numer w panelu klienta banku - informuje aspirant Katarzyna Bigos, oficer prasowy KPP Opole Lubelskie. W pewnym momencie 35-latek zorientował się, że coś tu nie gra. 

Czytaj też: Parczew. 55-latek zaproponował 40-letniej Ukraince pomoc. Kobieta u niego została. Zapomniała o jednej rzeczy

- Opolscy kryminalni na podstawie zgromadzonych informacji, przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali na terenie Białej Podlaskiej 20-letnią kobietę narodowości ukraińskiej podejrzewaną o udział w tym oszustwie wspólnie z innymi osobami - kontynuuje oficer prasowy.

Ukrainka zdaje relację z serca działań wojennych
Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?