Ogromny SKANDAL na pogrzebie na Lubelszczyźnie. Wierni nie mogli w to uwierzyć!

2020-07-08 21:41 Amadeusz Calik
Ogromny SKANDAL na pogrzebie na Lubelszczyźnie. Wierni nie mogli w to uwierzyć!
Autor: Epegeiro, CC, Wikimedia Commons Kościół w Bobach, zdjęcie ilustracyjne

Skandal w kościele parafialnym w Bobach w powiecie kraśnickim na Lubelszczyźnie. Ksiądz w czasie uroczystości pogrzebowej mówił o nadchodzących wyborach prezydenckich i sugerował na kogo katolicy powinni oddać swój głos. Wierni byli oburzeni i uważają, że proboszcz zdecydowanie przesadził.

Sprawę opisał Dziennik Wschodni, który dotarł do nagrania z kazania, wygłoszonego w czasie pogrzebu w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Bobach. Tamtejszy proboszcz żegnając zmarłego, wspomniał że w najbliższą niedzielę odbywają się wybory prezydenckie, a następnie odniósł się do apelu metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego.

- Wystosował taki piękny apel przez internet, żeby ludzie, Polacy, nasi rodacy oddali głos na kandydata, który szanuje boże wartości - cytuje słowa księdza Dziennik Wschodni.

Dalsza część artykułu znajduje się pod poniższym wideo. 

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jędraszewski wprost zasugerował na kogo katolicy powinni oddać swój głos. Wierni byli oburzeni, że ksiądz nie powstrzymał się z agitacją nawet na pogrzebie.

- Kiedy to usłyszałem, to się zdenerwowałem. Nie tylko mnie to zdenerwowało, bo osoba stojąca obok mnie aż zaklęła - mówi jeden z żałobników.

Do swojego kazania nie chciał się ustosunkować ksiądz, który krótko uciął, że na pewno nikogo nie obraził. Z kolei rzecznik lubelskiej kurii zaznaczył, że nie każde miejsce i czas jest właściwe do poruszania dowolnego tematu.

- Pogrzeb powinien być wolny od treści niezwiązanych z żałobą, nadzieją paschalną i osobą zmarłego. Jest to kwestia empatii i wyczucia sytuacji - zaznaczył w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.