Zatrzymali nielegalnego imigranta w Kraśniku

i

Autor: KPP Kraśnik Młody Afgańczyk był bardzo zdziwiony, że jest w Polsce

Odpukał im na powitanie. Kulturalne spotkanie w Kraśniku

2020-10-11 10:53

Młody obywatel Afganistanu próbował dostać się na zachód Europy z Serbii w naczepie TIR-a wiozącego transport groszku. Jego droga zakończyła się w Kraśniku na Lubelszczyźnie, kiedy kierowca ciężarówki zdał sobie sprawę, że wiezie kogoś na gapę. Wezwani na miejsce policjanci zastukali w naczepę. On zaś grzecznie im odpukał.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek na parkingu stacji paliw w Kraśniku. - Kierowca TIR-a jadący z Serbii do Rosji powiadomił nas, że słyszy odgłosy w naczepie. Jak się okazało wewnątrz znajdował się obywatel Afganistanu, który ukrywał się między ładunkiem puszek groszku - opowiada mł. asp. Paweł Cieliczko z policji w Kraśniku. Najprawdopodobniej pomylił ciężarówki, ta w której jechał zdążała bowiem do Rosji.

Policjanci na miejscu zastukali w naczepę, ku ich zdziwieniu ktoś z wewnątrz odpukał. Po otwarciu przestrzeni ładunkowej pojazdu zza puszek z groszkiem, z samego końca naczepy wyszedł mężczyzna.Jak się okazało to 20-letni Afgańczyk szukające lepszego życia w Europie. Czuł się dobrze.

Express Biedrzyckiej - Paweł Poncyljusz: Działania Szumowskiego to złodziejstwo