Odpocznij na łonie natury! Nadchodzi Święto Krainy Lessowych Wąwozów

i

Autor: materiały prasowe Odpocznij na łonie natury! Nadchodzi Święto Krainy Lessowych Wąwozów

Odpocznij na łonie natury! Nadchodzi Święto Krainy Lessowych Wąwozów

2023-06-05 10:42 Materiał sponsorowany

Marzysz o wypoczynku na łonie natury z dala od wielkomiejskiego zgiełku? Chcesz aktywnie spędzić czas ze swoją rodziną, poznając przy tym najciekawsze zakątki Nałęczowa i okolic? To wydarzenie jest idealne dla Ciebie. Po raz pierwszy na Ziemi Lubelskiej odbędzie się Święto Krainy Lessowych Wąwozów, które w tym roku połączy siły z Nałęczowskim Festiwalem Otwartych Ogrodów. To doskonała okazja do podziwiania pięknych, zielonych i niedostępnych na co dzień miejsc oraz odpoczynku w zgodzie z naturą. 

>>> HARMONOGRAM SPRAWDZISZ TUTAJ <<<

Święto Krainy Lessowych Wąwozów. Atrakcji nie zabraknie!

Kraina Lessowych Wąwozów zaprasza na nowe święto! Choć będzie organizowane po raz pierwszy, to już wkrótce może na stałe zagościć w świadomości turystów odwiedzających Lubelszczyznę. Główną ideą imprezy jest integracja zarówno samych mieszkańców terenu „Krainy Lessowych Wąwozów”, turystów, usługodawców, właścicieli działek i osób, które prowadzą przeróżne warsztaty dla dzieci. W trakcie Święta Krainy wszyscy chętni „otwierają drzwi” własnych pracowni i ogrodów.

To także doskonała okazja do odpoczynku na łonie natury z dala od miejskiego zgiełku. W programie jest wiele atrakcji dla dzieci, ale też całych rodzin i osób w każdym wieku. Wszystkie z nich będą odbywać się w pobliżu urokliwych lessowych wąwozów, wśród przyrody i zabytkowej architektury. Co ważne, udział w wydarzeniach jest zupełnie bezpłatny! 

Podczas Święta odwiedzić będzie można Muzeum Kowalstwa, gdzie zaplanowane jest wspólne wybijanie medalionów oraz zwiedzanie Wieży Ariańskiej. W ramach trwania imprezy zajrzeć będzie można także to Pracowni Fusingu Klimaty, gdzie odkryjemy tajniki pracy ze szkłem, zagubimy się wspólnie w Parku Labiryntów i Miniatur, a także odbędziemy leśną wędrówkę z Lasem Przygodasem. Do akcji dołącza także Manufaktura Różana, gdzie odbędzie się degustacja lokalnych wyrobów, zaangażowane będą również restauracje: Czarna Dama w Janowcu, przygotuje pełne legend zwiedzanie zamku a w Siwym Dymie w Celejowie pobawimy się w rytmie znanych przebojów.

Nie zabraknie leśnych wędrówek, warsztatów zielarskich czy tradycyjnego ogniska z kiełbaską. 

Święto Krainy Lessowych Wąwozów

i

Autor: materiały prasowe Święto Krainy Lessowych Wąwozów Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-Kg8s-8SJK-ynnJ_swieto-krainy-lessowych-wawozow.jpg

Łączymy siły z Nałęczowskim Festiwalem Otwartych Ogrodów!

W tym roku Święto Krainy Lessowych Wąwozów łączy siły z Nałęczowskim Festiwalem Otwartych Ogrodów podczas którego, zamknięte dla większości, piękne i bogate w historię zabytkowe wille, otoczone tajemniczymi ogrodami pełnymi zapachów rosnących w nich roślin – pokazują swoje wnętrze wszystkim.

Do prywatnych posesji, dołączają również nałęczowskie restauracje, ośrodki Spa, hoteliki. Między ogrodami będzie można przemieszczać się Retro Meleksem i ekologicznym busem, które w tych dniach nie pobierają żadnych opłat. To daje bogate możliwości dla tych, którzy zechcą odwiedzić ogrody w Nałęczowie. Dzięki temu można zainspirować się tworząc aranżacje wokół własnej posesji, nauczyć się jak pielęgnować ogród, posłuchać opowieści właścicieli o historiach ich willi, zobaczyć w jaki sposób powstają wina z miejscowej winnicy. Święto to doskonała okazja aby poznać tajemnice specyficznej dla Nałęczowa architektury uzdrowiskowej, podyskutować o sztuce, posłuchać poezji, muzyki, opowieści…

Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów odbędzie się w dniach 10-11 czerwca oraz 17-18 czerwca 2023 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły warsztaty tematyczne, spotkania poetyckie, wernisaże i koncerty. 

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej - kliknij TUTAJ

Zadanie publiczne pn. „Wzmocnienie instytucjonalne i promocyjne Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów” dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki

i

Autor: materiały prasowe Ministerstwo Sportu i Turystyki

Artykuł Sponsorowany