NOWI POLICJANCI w Lubelskiem. 49 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie [ZDJĘCIA]

2021-01-14 13:53

Prawie 50 nowych policjantów w województwie lubelskim. Będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, służąc w komendach w całym regionie. Dziś złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje służbowe. Zobacz zdjęcia z uroczystości przyjęcia nowych policjantów w lubelskim garnizonie.

Lubelska policja ma od dziś 49 nowych funkcjonariuszy. Odebrali legitymacje służbowe, złożyli ślubowanie i są gotowi do pracy – podejmą ją w komendach w całym regionie. Nowi policjanci to 40 mężczyzn i dziewięć kobiet.

Zobacz też: Lubartów: „Funkcjonariusz CBA” i „prokurator” UKRADLI jej 58 tysięcy. ŻNIWA dla oszustów

W Lublinie słowa przysięgi wypowiedziała tylko część z nich, pozostali w swoich macierzystych komendach. Wszystko przez ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Zobacz zdjęcia z uroczystości w Lublinie w galerii powyżej.

Młodych funkcjonariuszy powitał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, insp. Artur Bielecki.

Nowo przyjęci funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską – informuje podkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Atak zimy w Polsce

49 nowych funkcjonariuszy to wynik grudniowego naboru do służby. Jednocześnie mundurowi zachęcają też kolejnych kandydatów, by związali swoje życie zawodowe z polską policją. Informacje na temat procedur rekrutacyjnych można znaleźć m.in. na stronach KWP Lublin.

Zobacz też: Strajk przedsiębiorców i akcja #otwieraMY w Lubelskiem. Lokale czynne MIMO ZAKAZU? [LISTA]

Młodzi policjanci, którzy właśnie wstąpili w szeregi formacji, po ukończeniu szkolenia podstawowego będą pracować w całym regionie, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Łęcznej, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Świdniku, Włodawie i KWP w Lublinie – wylicza Kamola.