Nowa szkoła w Lublinie: Jest wstępna koncepcja na zespół szkolny na Ponikwodzie [WIZUALIZACJE]

2016-03-14 13:08

Jest szansa na kolejna placówkę oświatową w mieście. Póki co jest miejsce i znane są wizualizacje.

Powstała wstępna koncepcja na utworzenie nowego zespołu szkolno-przedszkolnego w dzielnicy Ponikwoda. Budynek miałby powstać przy zbiegu ulic Daliowej i Majerankowa. W obiekcie powstałoby 6 oddziałów przedszkolnych dla 150 dzieci, żłobek dla 90 maluchów oraz w szkole mogłoby się uczyć około 600 uczniów. Dodatkowo powstałby tam dzielnicowy ośrodek kultury. Placówka będzie wyposażona w salę gimnastyczna oraz pomieszczenia dla działań kulturalnych i część dla najmłodszych.

Wstępna koncepcja użytkowa szkoły jest potrzeba, aby rozpocząć pozyskiwanie pozwoleń do realizacji inwestycji. To możliwe jest już w przyszłym roku.

- Po szkole przy ul. Berylowej, która odciąży obiekt w dzielnicy Czuby, ta placówka jest dla nas priorytetową inwestycją – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. - Zależy nam, by powstał obiekt wielofunkcyjny spełniający potrzeby  mieszkańców zarówno z ofertą edukacyjną jak i kulturalno-sportową dla dzielnicy. Chcemy, aby w przyszłości przy szkole można było dobudować także basen – dodaje.

Parking i bieżnie

Przy szkole planowana jest także budowa miejsc parkingowych od strony północnej, a od południowej planowane są boiska z bieżniami (prosta i okólna) oraz dwa place zabaw, osobne dla przedszkola i żłobka.

Obiekt ma mieć kształt leżącej litery „T”. Od wschodu będzie żłobek, z przedszkolem, dalej szkoła stołówka oraz aula dla 300 osób, od zachodu część sportową i gimnastyczną oraz zespół pomieszczeń dla domu kultury. Dalej przewidziana jest rezerwa terenu pod budowę pływalni, która mogłaby powstać w przyszłości.

Szacunkowy koszt projektu to około 50 milionów złotych.