Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane. Są związane ze środowiskiem medycznym

i

Autor: CBŚP Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane. Są związane ze środowiskiem medycznym

Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane. Są związane ze środowiskiem medycznym

2021-11-26 9:48

Ciąg dalszy sprawy z nielegalną sprzedażą paszportów covidowych. Członkowie gangu mieli sprzedawać klientom paszporty za 1 tyś. - 1,5 tyś złotych. Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane przez policjantów CBŚP. Trzem kobietom przedstawiono zarzuty korupcyjne.

Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane

Członkowie gangu mieli sprzedawać klientom paszporty covidowe. Dane swoich klientów wprowadzali do systemu jako osób, które przyjęły szczepionkę. Taka usługa kosztowała od 1 tys. do 1,5 tys. złotych. Lubelskie CBŚP i Prokuratura Krajowa wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy. We wtorek CBŚP informowało o zatrzymaniu 11 osób. Dziś (piątek, 26.11) CBŚ podało informację o zatrzymaniu kolejnych trzech osób.

- Działania przeprowadzono w województwie pomorskim i małopolskim. Wszystkie trzy kobiety są powiązane ze środowiskiem medycznym, w związku z czym prokurator zastosował wobec nich zawieszenie w prawach wykonywania zawodu - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, członkowie gangu podejrzani są o organizowanie tzw. paszportów covidowych dla klientów, którzy nie chcą się zaszczepić, ale chcą posiadać zaświadczenie o przyjęciu szczepionki.

- Wprowadzano dane „klienta” do systemu, wystawiając przy tym stosowne zaświadczenie. W ten sposób zdobywano tzw. paszporty covidowe bez zaszczepienia się. Taka usługa kosztowała klienta od tysiąca do 1,5 tysiąca złotych - informuje CBŚP.

W sprawie podejrzanych jest już 14 osób, jak zaznaczają funkcjonariusze - sprawa jest rozwojowa: "Policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają wszystkie osoby zamieszane w ten proceder, w tym także osoby, które kupowały fałszywe poświadczenie zaszczepienia się" - informują mundurowi w komunikacie.

Sprawę wyjaśniają policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Funkcjonariusze od kilku miesięcy wyjaśniają sposób działania grupy, osoby zaangażowane w przestępczy proceder oraz ich klientów.

Sonda
Czy chorowałeś(aś) już na COVID-19?