Niecodzienny turniej piłkarski w Puławach. W roli sędziego... siostra zakonna [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-10-21 9:07

Nie święci w piłkę grają – brzmiało hasło zorganizowanego w Benedyktyńskim Zakątku przez Siostry Benedyktynki Misjonarki z Puław (woj. lubelskie)... turnieju piłkarskiego. Grali policjanci, samorządowcy, przedstawiciele puławskich przedsiębiorstw... Skorzystali zaś na tym wychowankowie prowadzonego przez zakonnice Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, dla których zbierano datki. Rywalizacja na boisku była zacięta, ale niezwykle grzeczna, tonowana zapewne przez siostrę Hildegardę (33 l.), która pełniła rolę sędziego.

Siostra Anuarita Tutka, dyrektorka ośrodka przyznaje, że potrzeb mają naprawdę wiele. – W tym momencie najbardziej potrzebujemy samochodu przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich – tłumaczy siostra Anuarita. – Wielu rodziców nie jest w stanie przywozić do nas swych pociech, wielu nie ma nawet samochodu.

Datki zostawiali i zawodnicy i licznie zgromadzona publiczność. W zamian, prócz sportowego widowiska, mogli spróbować zakonnych łakoci i dostać na pamiątkę aniołki i inne ozdoby zrobione przez dzieci. W turnieju wzięli udział policjanci, przedstawiciele Grupy Azoty, związkowcy Solidarności i samorządowcy powiatu puławskiego.

Zobacz też: Niezwykłe pojazdy na I Zlocie Pojazdów FSC i PRL w Lublinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zakonnice zorganizowały...turniej piłkarski. Siostry Benedyktynki Misjonarki z Puław zbierały pieniądze na zakup busa dla dzieci.

W drużynie puławskich policjantów nie zabrakło tych, którzy na co dzień chwytają groźnych przestępców, na boisku zaś, choć waleczni, zachowywali się niezwykle grzecznie i elegancko. – Jak się gra przy takim arbitrze, trudno inaczej – tłumaczyli mundurowi. Ich i ich przeciwników tonowała swą obecnością siostra arbiter, faule można było policzyć na palcach jednej ręki, a brzydkich słów, słyszanych przecież na innych boiskach, tym razem nie było wcale.

Zakonnica z gwizdkiem bardzo chwaliła swe nowe zajęcie. – Bardzo mi się to podoba, może powinnam zajmować się tym częściej – zastanawiała się z uśmiechem. Podczas turnieju zbierano środki dla prowadzonego w Benedyktyńskim Zakątku działającego od kilkudziesięciu lat Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, który opiekuje się ponad setką niepełnosprawnych dzieci.

Sonda
Czy lubisz piłkę nożną?

Turniejowe wsparcie popłynęło do podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego prowadzonego przez Siostry Benedyktynki Misjonarki z Puław, ale potrzeby wciąż są ogromne. Pomóc może każdy – niekoniecznie grając w piłkę. A więcej o działalności sióstr na stronach internetowych: www.aniolydobroci.pl i www.benedyktynskizakatek.pl.