Nie tylko ruskie ze skwarkami. W Lublinie trwa Festiwal Pierogów Świata (video, zdjęcia)

2021-05-16 12:45

Przepyszne pierogi ruskie (których nie znają w Rosji), okraszone skwareczkami...na lubelskim Festiwalu Pierogów kucharze z całego świata pokazali, że danie to ma setki, jeśli nie tysiące odsłon. Lublinianie z wielką przyjemnością odkrywali nowe smaki.

Przed Centrum Spotkania Kultur od piątku 14 maja tłum. Nic dziwnego, kilkunastu wystawców reprezentujących kuchnie z całego świata pokazało, że sztuka zawijania farszu w ciasto jest znana całej ludzkości. Pierogi.... - Właściwe każdy ma na nie swój własny przepis, a w zależności od kraju są one inaczej przygotowywane. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowych, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone, możliwości jest właściwie nieskończona liczba – zachęcają organizatorzy. - Spróbujcie tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, indyjskich samos, chińskich baobao, tybetańskich momo, włoskich calzone i gruzińskich chinkali! Zapraszamy na niezwykłą, pierogową ucztę...

Nie tylko ruskie ze skwarkami. Pierogi jedzą ludzie na całym świecie.

Hung Vu Manh (40 l.), który swoją restaurację ma w Warszawie, przyjechał do Lublina z wielką przyejemnością.- Lublinianie lubią nowe smaki. A ja chcę wam pokazać, że warto zjeść coś nowego - mówi.