Nauka zdalna

i

Autor: Compare Fibre Nauka zdalna powraca? Minister Czarnek ogłosił decyzję

Strajk nauczycieli

Nauka zdalna w szkołach wymuszona przez strajk nauczycieli?! Rodzice rozkładają ręce: "Co zrobię, kiedy zacznie się strajk nauczycieli?" [1 września 2022]

2022-09-01 8:52

Z początkiem nowego roku szkolnego 2022/2023 szykuje się strajk nauczycieli. Pracownicy oświaty chcą walczyć o swoje prawa, tymczasem rodzice wielu małych uczniów bezradnie rozkładają ręce. Boją się, co się stanie, kiedy rozpocznie się strajk nauczycieli. Jednym ze scenariuszy, których obawiają się najbardziej jest wprowadzenie nauki zdalnej już we wrześniu. Czy to możliwe?

Nauka zdalna w roku szkolnym 2022/2023. Czy koszmar powróci?

Nauka zdalna to jeden z najczarniejszych koszmarów uczniów i ich rodziców. Potwierdza to sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Wynika z niego, że na początku nowego roku szkolnego 2022/2023 aż 19,7% ankietowanych najbardziej obawia się ponownego zamknięcia szkół z powodu pandemii COVID-19, co wiąże się z wprowadzeniem nauki zdalnej w szkołach. Taki obrót spraw martwi przede wszystkim rodziców najmłodszych dzieci. Boją się, że znowu będą musieli pogodzić pracę zawodową z zapewnieniem opieki dla najmłodszych, którzy będą odbywali zajęcia w ramach nauki zdalnej. Powrót do systemu lekcji online może mieć też negatywny wpływ na uczniów, którzy przygotowują się do ważnych egzaminów: ósmoklasistów oraz maturzystów. Czy nauka zdalna powróci w roku szkolnym 2022/2023? Oprócz kolejnej fali COVID-19, rodzice widzą jeszcze jeden powód, który może się do tego przyczynić. O czym mowa? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu poniżej.

Przeczytaj także: Koniec z 45-minutowymi lekcjami! Rewolucyjne zmiany w szkołach, jest szczegółowy program. Ambitny plan!

Strajk nauczycieli wrzesień 2022 a nauka zdalna

Nowy rok szkolny 2022/2023 ma rozpocząć się burzliwie. ZNP od września zapowiedział akcję protestacyjną. Kiedy ma się rozpocząć i jak ma wyglądać strajk nauczycieli? Jak na razie, protest ma mieć "charakter informacyjny". Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego poinformował, że ZNP zamierza "zabiegać o spotkania z rodzicami". Dodał, że przygotowane zostaną również informacje graficzne i plakaty, które zostaną rozmieszczone w szkołach. Rodzice martwią się jednak, że strajk nauczycieli może doprowadzić do wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach. - Co zrobię, kiedy zacznie się protest i okaże się, że konieczna będzie nauka zdalna? - zastanawiają się. Czy taki scenariusz jest w ogóle prawdopodobny? - Na obecnym etapie nie planujemy strajku polegającego na nieprzystępowaniu do pracy przez nauczycieli - zapewniał kilka dni temu na antenie TVN24 Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Uspokajał także, że rok szkolny 1 września 2022 rozpocznie się normalnie. Rodzice mogą więc odetchnąć z ulgą: wszystko wskazuje na to, że strajk nauczycieli nie spowoduje przywrócenia nauki zdalnej w nowym roku szkolnym 2022/2023. Przynajmniej na razie.

Sonda
Boisz się powrotu nauki zdalnej do szkół?
Czarnek o podręczniku hit autorstwa prof. Roszkowskiego. Mówi o nagonce!