Wiosna 2022

i

Autor: Pexels / Pixabay Pierwszy dzień wiosny 2022. Jaka pogoda szykuje się na wiosnę?

Nareszcie pierwszy dzień wiosny 2022! Zabrzmi piosenka o wiośnie, ale czy będzie ciepło? Pogoda zaskoczy!

2022-03-20 16:30

Pierwszy dzień wiosny 2022 nareszcie nadszedł. Po mroźnej, śnieżnej i wietrznej zimie Polacy długo wyczekiwali wiosny. Czy pogoda na wiosnę pozytywnie nas zaskoczy? W dobry nastrój na pewno wprawi nas piosenka o wiośnie, którą wiele osób pamięta zapewne jeszcze ze szkoły. Zobaczcie, jaka pogoda szykuje się na pierwszy dzień wiosny 21 marca 2022 oraz czy będzie ciepło w drugiej połowie marca i w kwietniu.

Pierwszy dzień wiosny 20.03.2022

Wiosna już tu jest! Pierwszy dzień wiosny astronomicznej właśnie się rozpoczął. Przypomnijmy, że data wiosny astronomicznej zależy od wędrówki Słońca. Rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego. W 2022 roku wiosna astronomiczna rozpoczęła się w niedzielę, 20 marca, o godz. 16:33. Charakteryzuje ją fakt, że od jej rozpoczęcia dzień jest dłuższy od nocy. Z każdym kolejnym dniem wiosny astronomicznej dzień staje się dłuższy, a noc krótsza. Sytuacja ta utrzymuje się aż do przesilenia letniego, od tego dnia dni stają się krótsze, a noce dłuższe. A już w poniedziałek, 21 marca 2022, czeka nas kolejny pierwszy dzień wiosny! Jak to możliwe? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Przeczytaj koniecznie: Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję! Chodzi o wiosnę 2022 i kwiecień. Zdradził, jaka będzie pogoda

Wiosna astronomiczna a kalendarzowa

W odróżnieniu od wiosny astronomicznej, wiosna kalendarzowa rozpoczyna się co roku tego samego dnia. Przyjęte zostało, że pierwszy dzień wiosny kalendarzowej to 21 marca.

Pogoda na wiosnę

Wraz z pierwszym dniem wiosny najczęściej nadchodzi także poprawa pogody. Przyroda budzi się do życia, częściej świeci słońce, a termometry pokazują nawet kilkanaście stopni powyżej zera. Jaka będzie pogoda na wiosnę 2022? Prognozy IMGW są bardzo optymistyczne! Tegoroczna wiosna ma być cieplejsza niż dotychczasowe, ma być także mniej opadów. Szczegóły w naszej prognozie: Pogoda na wiosnę i Wielkanoc 2022. Będzie ciepło na święta? Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń: takiej Wielkanocy 2022 nikt się nie spodziewał!

Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Sprawdź się w naszym quizie poniżej. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Piosenka o wiośnie: tekst, youtube

Skoro nadeszła wiosna, to nie może zabraknąć piosenki o wiośnie! To taka pora roku, o której aż chce się śpiewać. Nic więc dziwnego, że powstaje bardzo dużo piosenek o wiośnie, które śpiewa się najczęściej w szkołach i przedszkolach. W tekstach nie brakuje odwołań do cech charakterystycznych dla wiosny: przyrody, która budzi się do życia oraz pięknej pogody. Zobaczcie poniżej jedną z najpopularniejszych piosenek, która dotyczy wiosny.

Zwiastuny wiosny