Najmłodsza para oszustów w Polsce okradła staruszków z Lublina. Stracili wszystkie oszczędności

2021-06-24 10:02
Oszustowi grozi do 8 lat więzienia
Autor: KMP Lublin Patryk Ż. ma zaledwie 19 lat...

Choć Anna Ł. ma zaledwie 23 lata, a jej kompan Patryk Ż. jest jeszcze młodszy, bo lata ma zaledwie 19-cie, to w oszukańczym fachu zachowali się jak starzy wyjadacze. Młodzi ludzie okradli starsze małżeństwo z Lublina ze wszystkich oszczędności. Dla wnuczka, który rzekomo spowodował wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy fałszywi policjanci wzięli od nich 40 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja tego roku. Do mieszkających na lubelskim Felinie 70-latków zadzwonił telefon. Mężczyzna tak poprowadził rozmowę, że dowiedział się o wnuku Radku, którego mieli.- Ja właśnie w jego sprawie dzwonię. Kłopoty ma, trzeba mu pomóc - przekonywał fałszywy policjant. - Potrzebuje pieniędzy dla rodziny poszkodowanego i na kaucję, inaczej pójdzie za kraty.Był bardzo przekonujący. Tłumaczył, że Radek jest w kiepskim stanie psychicznym i panicznie boi się więzienia.- Seniorzy niestety uwierzyli w zmyśloną historię i przygotowali wszystkie oszczędności. Niedługo później pojawili się fałszywi policjanci, którzy odebrali od nich 40 tysięcy złotych - mówi kom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Oszustce grozi do 8 lat więzienia
Autor: KMP Lublin Anna Ż. zachowała się jak doświadczona oszustka
Tak zmieniał się Lublin przez 37 lat

Oczywiście, kiedy prawda wyszła na jaw, oszukani ludzie zgłosili się na policję. Fałszywi policjanci, którzy przyszli po pieniędze, czyli Anna Ł. i Patryk Ż. zostali zatrzymani pod Warszawą.- Sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów. Wczoraj na wniosek śledczych, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy - dodaje kom. Gołębiowski. - Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE