Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest jedną z najstarszych Uczelni o profilu przyrodniczo-technicznym w Polsce. Studia prowadzone są na 40 kierunkach studiów, w tym na wielu unikatowych w skali kraju. Takimi kierunkami są np.: behawiorystka zwierząt, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, ekoenergetyka, hipologia i jeździectwo, zielarstwo i terapie roślinne, gastronomia i sztuka kulinarna.
Rekrutacja na studia 2018/19
Rejestracja elektroniczna rozpoczęła się 10 maja 2018 r i potrwa do 17 września br. W ofercie 35 kierunków na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie oraz 3 kierunki na studia stacjonarne drugiego stopnia (rozpoczynające się od semestru zimowego). Uczelnia przygotowała łącznie prawie 1924 miejsca, porównywalnie jak w ubiegłym roku.
Kandydaci od nowego roku akademickiego mają do dyspozycji nowe kierunki, takie jak:
• Biokosmetologia
• Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana
• Medycyna Roślin (pierwszy taki kierunek w Polsce)
Wśród kierunków studiów anglojęzycznych dla cudzoziemców bądź dla studentów polskich chcących studiować w j. angielskim pojawiły się takie kierunki jak:
• Horticulture (także w j. rosyjski)
• Medicine of Plants
• Global Manager in Agrobusiness – bezpłatne studia dla kandydatów z Polski
• Equine Management and Care
• Veterinary Medicine
Więcej na temat rekrutacji w INFORMATORZE.
Nowe kierunki studiów - czego można się po nich spodziewać?
Biokosmetologia - pierwszy taki kierunek w Polsce!
Kierunek praktyczny, umożliwiający poznanie właściwości naturalnych surowców kosmetycznych (roślinnych i zwierzęcych), w tym ekologicznych; metod ich pozyskiwania, przechowywania, jak również identyfikacji składników aktywnych. Kierunek, który umożliwi opracowanie innowacyjne receptury, sporządzenie preparatów kosmetycznych.
Studia stacjonarne I stopnia – 7 semestrów (2018/2019), Studia niestacjonarne I stopnia – 8 semestrów (2019/2020).
Aktywność fizyczna i agroturystyki kwalifikowana - Sport, turystyka i rekreacja potrzebą rozwiniętego społeczeństwa!
To kierunek oparty na kulturze fizycznej i turystyce kwalifikowanej w środowiskach wiejskich i naturalnych. W ramach studiów zapewniony będzie program umożliwiający uzyskanie stopni instruktora wybranych dyscyplin sportowych i uprawnień pedagogicznych. Szczególny nacisk zostanie położony na żeglarstwo i jeździectwo, będące dynamicznie rozwijającymi się formami sportu, turystyki i rekreacji współczesnego, wysoko rozwiniętego społeczeństwa.
Studia stacjonarne I stopnień, czas trwania – 3,5 roku / 7 semestrów.
Medycyna roślin - Zostań „lekarzem” roślin!
To interdyscyplinarny kierunek studiów skierowany do osób zainteresowanych naukami przyrodniczymi, który pozwoli zdobyć praktyczne umiejętności i zawód z przyszłością. „Lekarz” roślin będzie posiadał rzetelną wiedzę z zakresu produkcji i ochrony zdrowia roślin. Będzie potrafił diagnozować choroby, identyfikować szkodniki i chwasty, a także inne czynniki wpływające na stan zdrowotny roślin. Będzie prawidłowo dobierał odpowiednie metody i środki zmniejszające zagrożenie ze strony organizmów szkodliwych w oparciu o zasady integrowanej ochrony roślin, bezpieczne dla środowiska naturalnego i ludzi.
Studia stacjonarne I stopnień, czas trwania – 3,5 roku / 7 semestrów.
Studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie
Oprócz bogatej oferty studiów, uczelnia prowadzi wszechstronne badania naukowe w zakresie nauk przyrodniczych i uczestniczy w wielu międzynarodowych projektach badawczych. Studenci rozwijają swoje pasje i zainteresowania w licznych kołach naukowych, organizacjach studenckich i zespołach artystycznych.
Kształcenie odbywa się w systemie trzystopniowym, który obejmuje jednolite studia magisterskie (weterynaria), studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne inżynierskie i licencjackie oraz studia III stopnia – doktoranckie.
Artykuł sponsorowany