W wojnie na Ukrainie zginął pracownik urzędu miasta w Lublinie

i

Autor: Shutterstock; Facebook/Krzysztof Żuk

Zginął na wojnie

Na Ukrainie zginął urzędnik z Lublina. Miasto w żałobie, wzruszające pożegnanie

2023-12-06 9:32

Podczas walk na Ukrainie zginął pracownik urzędu miasta w Lublinie Mykoła Miałkowski – poinformował we wtorek prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Po wybuchu wojny 28-latek dołączył do 100. Samodzielnej Brygady Obrony Terytorialnej.

Z Ukrainy nadeszła bardzo smutna wiadomość. W czasie walk z rosyjskim agresorem zginął pracownik Urzędu Miasta Lublin Mykoła Miałkowski – przekazał we wtorek w mediach społecznościowych prezydent Krzysztof Żuk, załączając czarno-białe zdjęcie młodego mężczyzny.

Mężczyzna pracował w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości odpowiadając za projekty dotyczące współpracy akademickiej. - W dniu wybuchu wojny wyjechał, by bronić swojej ojczyzny i walczyć o wolność. Niestety poniósł za to najwyższą cenę - dodał prezydent Lublina składając wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.

W sierpniu tego roku 28-letni Ukrainiec udzielił wywiadu Radiu Lublin, z którego wynika, że po wybuchu wojny dołączył do 100. Samodzielnej Brygady Obrony Terytorialnej. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Wojna Rosji przeciwko Ukrainie trwa od 650 dni. Niestety nadal nie widać jej końca.

Generał Komornicki o zakończeniu wojny na Ukrainie
Sonda
Czy Rosja w dłuższej perspektywie wygra wojnę na Ukrainie?