Na Placu Litewskim szukały kochających ludzi. Kto? Psy ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie (VIDEO, ZDJĘCIA)

2022-07-17 18:04

„Wybierz właśnie mnie“ - to hasło akcji promującej adopcję zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, która odbyła się na Placu Litewskim. Psy, które przyjechały z opiekunami do centrum miasta jakby doskonale wiedziały, że wśród licznie odwiedzających je lublinian może być ktoś, do podaruje im kochający dom. Przymilały się, machały ogonami i radośnie szczekały, jakby mówiły: wybierz właśnie mnie..

Lubelskie schronisko po raz kolejny pojawiło się na głównym placu Lublina. Oprócz stoiska informacyjnego byli rzecz jasna także mieszkańcy kompleksu przy ul. Metalurgicznej, gdzie mieści się schronisko. Kilkanaście psów i kotów to jedynie cząstka czekających na nowy dom zwierzaków. W schronisku jest ich wiele więcej, dokładnie 156 psów, 85 kotów, a w egzotarium 96 zwierząt egzotycznych. Jak mówi Dorota Okrasa pracująca w schronisku to doskonała okazja do przyjrzenia się z bliska podopiecznym i poznania zasad odpowiedzialnej adopcji. Bo zwierzęta to nie tylko przygoda i radość płynąca z ich towarzystwa, ale także poświęcenie.

Przyszły na Plac Litewski. Szukały przyjaciela na całe życie.

- Jak widać, wszystkie kochają kontakt z człowiekiem. Szukamy im właśnie takich domów, gdzie będą miały nie tylko dach nad głową, ale i zainteresowanie ze strony człowieka - mówi pani Dorota. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie czynne jest dla odwiedzających przez 7 dni tygodniu. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie w Internecie: www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl/