Jutro zeznawać będą kolejni świadkowie morderstwa w Rakowiskach

i

Autor: Roch Mściwój, CC BY-SA 4.0, wikimedia.org Jutro zeznawać będą kolejni świadkowie morderstwa w Rakowiskach

Morderstwo w Rakowiskach: Dziś ruszył proces Kamila N. i Zuzanny M.

2015-08-18 15:23

Oskarżeni o brutalne zabójstwo rodziców Kamila N. dziś zasiedli w ławie oskarżonych. Z uwagi na dobro osób bliskich zamordowanych Sąd Okręgowy w Lublinie wyłączył jawność części rozprawy. O utajnienie zeznań wnioskował prokurator oraz obrońcy oskarżonych.  

- Sąd postanowił wyłączyć jawność rozprawy głównej – mówił dziś sędzia Arkadiusz Śmiech z Sądu Okręgowego w Lublinie. - Ze względu na interes osób najbliższych ofiar na czas składania wyjaśnień przez oskarżonych, przesłuchania świadków i osób najbliższych dla oskarżonych.

Dziś wśród osób zeznających są m.in.: matka zamordowanej kobiety oraz studenci, którzy w nocy morderstwa przewieźli nastolatków z Rakowisk do Krakowa. Jutro zaznawać będą kolejni świadkowie.

Kamil N. i jego dziewczyna Zuzanna M. przyznali się do zarzucanych im czynów, czyli zabójstwa rodziców chłopaka. Do brutalnej zbrodni doszło w grudniu ubiegłego roku. Nastolatkowie inspirując się filmami szczegółowo zaplanowali zabójstwo. Ich atak spowodowany był niechęcią rodziców Kamila do jego dziewczyny, uważali że ma zły wpływ na ich syna.

Zarówno prokurator i policjanci obecni na miejscu zbrodni sklasyfikowali ją jako wyjątkowo makabryczne morderstwo. Zamordowany 48-letni Jerzy N. był funkcjonariuszem straży granicznej w stopniu pułkownika, jego żona 42-letnia Agnieszka N. - nauczycielką.

Zuzanna M. w ubiegłym tygodniu została skazana w innym procesie. Za seks z małoletnią koleżanką i częstowanie znajomych narkotykami sąd wymierzył jej karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na cztery lata.