Pomoc finansowa udzielana jest przez Urzędy Pracy szczególnie tym osobom, które już się nie uczą i które nie uczestniczą w żadnych szkoleniach.
Nasz urząd ma się czym pochwalić. Na 16 wojewódzkich urzędów pracy, WUP w Lublinie zajmuje drugie miejsce pod względem certyfikacji. Wyprzedza nas jedynie Łódź. Od 2014 roku nasz region dostał na realizację programu aż 525 mln zł.
– W ramach obecnej perspektywy finansowej, do końca 2022 roku, przeprowadzimy jeszcze dwa nabory – zapowiada Andrzej Pruszkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. – W ich wyniku ponad 200 mln zł trafi na lubelski rynek pracy, poprzez różnego rodzaju formy wsparcia. Po to, żeby ułatwić im zawodowy debiut, efektywny powrót na rynek pracy albo podjęcie własnej działalności gospodarczej.
W pierwszej połowie tego roku dzięki POWER wsparcie finansowe otrzymało 38,5 tys. osób, w tym 1,5 tys. niepełnosprawnych. Wiele osób odbyło szkolenia (to prawie 9 tys. osób), zaliczyło staże (28 tys.), ale dostało także dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej (3 tys.). Z kolei zatrudnienie znalazło ponad 21 tys. osób.
Więcej informacji o programie POWER dla młodych osób można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.