Mieszkaniec regionu przepracował ponad 60 lat, a na emeryturę przeszedł dopiero po 80-tym roku życia. Na jej wysokość pozytywnie wpłynęła również tegoroczna waloryzacja świadczeń.
Polecany artykuł:
– Im dłużej odprowadzamy składki emerytalne – najlepiej jak największe – tym wyższy kapitał zgromadzimy na swoim koncie ubezpieczeniowym w ZUS. Emerytura jest też wyższa, jeśli przejdziemy na nią później. Podobnie było w przypadku naszego lubelskiego rekordzisty. Wiele lat pracował i odkładał składki, zmniejszyła się również liczba miesięcy, przez które musieliśmy podzielić jego kapitał emerytalny przy wyliczaniu świadczenia – tłumaczy Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS na Lubelszczyźnie.
>>> Kompleksowa opieka onkologiczna w jednym miejscu. Nowy ośrodek w Lublinie [WIDEO, GALERIA]
Zobacz WIDEO!
>>> Śmiertelnie niebezpieczny owad zbliża się do Polski. To szerszeń azjatycki
Na drugim biegunie, najniższych emerytur, znajduje się mieszkanka regionu, która pobiera świadczenie w wysokości zaledwie dwóch groszy. Na wysokość tego świadczenia wpłynął fakt, iż przez całe swoje życie legalnie przepracowała tylko jeden dzień z bardzo niską składką.
Średnia emerytura w województwie lubelskim wynosi 2 200 złotych brutto.
>>> Skandal na Lubelszczyźnie! Ksiądz-kapelan molestował pacjenta szpitala
Posłuchaj, co wpływa na wysokość emerytury i do kogo trafia najwyższe świadczenie w regionie! O szczegółach mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS na Lubelszczyźnie.