Metropolita Stanisław Budzik pęka z dumy. Pokazał ilu młodych uczestniczyło w drodze krzyżowej na Majdanku

i

Autor: Stanisław Budzik/TWITTER

Droga krzyżowa

Metropolita pęka z dumy. Pokazał ilu młodych uczestniczyło w drodze krzyżowej na Majdanku

2023-03-31 22:24

W Kościele katolickim trwa wielki post, podczas którego wierni przygotowują się do zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W kościołach w całej Polsce są organizowane drogi krzyżowe. W piątek (31 marca) na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku, po raz 23. odbyła się droga krzyżowa.

Droga krzyżowa to czas refleksji i duchowego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tegorocznym hasłem "Drogi Krzyżowej na Majdanku" były słowa psalmu: "Ja rzekłem: bogami jesteście". - Uczestnicy tradycyjnie przejdą obozowymi drogami rozważając Mękę Pańską, w oparciu o wspomnienia byłych więźniów obozu koncentracyjnego. W tym roku głównym wątkiem będzie zjednoczenie w cierpieniu, które może dotknąć każdego niezależnie od pochodzenia, sytuacji życiowej, czy wieku. Konkretnym wyrazem solidarności z cierpiącymi będzie także prowadzenie rozważań w języku polskim i ukraińskim - jeszcze przed wydarzeniem zapowiadała Archidiecezja Lubelska.

Po godz. 19 arcybiskup metropolita lubelski Stanisław Budzik opublikował nagranie z drogi krzyżowej. Widać na nim istną rzekę ludzi. - Tysiące młodych ludzi uczestniczy w Drodze Krzyżowej na Majdanku w Lublinie - napisał metropolita.

Kamil Starczyk: Matka Boża zeswatała mnie z partnerem

QUIZ. Katoliku, co wiesz o swojej wierze? 10/15 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 15
„Chrzest Pana Jezusa w Jordanie”. Która to tajemnica Różańca?