Maseczka albo mandat! Lubelscy policjanci sprawdzali, czy nosimy maseczki w galeriach handlowych

2021-10-31 8:35

Mimo rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa, wiele osób wciąż zapomina o tym, aby w zamkniętych miejscach publicznych nosić na twarzy maseczkę. W sobotę policjanci z Lublina przypominali o tym klientom galerii handlowych. „Zapominalskim“ rozdawali maseczki, ci bardziej oporni musieli liczyć się z mandatem. Słowem...cukierek albo psikus...

Województwo lubelskie i miasto Lublin od początku czwartej fali epidemii COVID 19 stoi w szpicy statystyk dotyczących liczby zachorowań. Niestety, jakbyśmy o tym zapominali...- Epidemia koronawirusa nie zwalnia tempa, szczególnie w naszym regionie przybywa nowych zakażeń. Niestety wiele osób zapomina o obostrzeniach, które nadal obowiązują w całym kraju - mówi kom. Anna Kamola z KWP w Lublinie. - Szczególnie teraz, w okresie Wszystkich Świętych, kiedy tłumnie odwiedzamy nekropolie, spotykamy się z rodzinami i znajomymi, odwiedzamy targi i duże galerie handlowe, ryzyko zakażenia jest bardzo duże.W sobotę natomiast tłumnie ruszyliśmy na zakupy. Wiele osób niestety bez obowiązkowych maseczek.

Zmieniamy czas na zimowy. Najdokładniej można to zrobić w Sandomierzu, gdzie na ratuszu czas odmierza zegar atomowy.

- Wciąż przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby korzystające z komunikacji publicznej, przebywające w obiektach handlowych lub lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Do takich miejsc należą także banki, kina, szpitale, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej -dodaje kom. Kamola. W sobotę policjanci przeprowadzili kontrole w największych galeriach handlowych. Patrole odwiedziły galerie handlowe i duże sklepy wielkopowierzchniowe w naszym regionie. Policjanci rozmawiają nie tylko z klientami tych obiektów, ale także z pracownikami przypominając o aktualnych obostrzeniach i zasadach. Rozdają również maseczki tym, którzy ich przy sobie nie posiadają. A ci, którzy mimo upomnień nie chcą dostosować się do obostrzeń muszą liczyć się z karami.