Mamy to! MKS Perła Lublin zdobył EHF Challenge Cup! [RELACJA, AUDIO, GALERIA]

2018-05-14 13:38

Mamy to! MKS Perła Lublin zdobył Challenge Cup! Na hali Globus, lubelskie piłkarki ręczne pokonały hiszpański zespół Rocasa Gran Canaria wynikiem 27:23!

MKS Perła Lublin Rocasa Gran Canaria 27:23 (13:11)

To historyczne zwycięstwo. MKS jest pierwszym polskim klubem, który sięgnął po to europejskie trofeum. Pierwszy, wyjazdowy, mecz z Hiszpankami zakończył się remisem 22:22.

Wczorajsze spotkanie od pierwszych minut przebiegało pod dyktando lublinianiek, choć nie było łatwo. Przyjezdne dwukrotnie doprowadziły nawet do wyrównania. W wyjściowym składzie na parkiecie pojawiły się: Weronika Gawlik, Joanna Drabik, Kinga Achruk, Marta Gęga, Kristina Repelewska, Małgorzata Rola i Dagmara Nocuń.

Zobaczcie zdjęcia z meczu w naszej GALERII >>>

Jako pierwsza trafienie zaliczyła Marta Gęga, dzięki czemu lublinianki prowadziły od pierwszych minut. Mimo remisu 22:22 w 51' minucie, wykazując ogromną wolę walki zawodniczki Perły wygrały. Lublinianki osiągnęły maksimum tego, co w tym sezonie było do zdobycia. Po zapewnieniu sobie mistrzostwa kraju, w ciągu weekendu zdobyły najpierw Puchar Polski, a później trofeum Challenge Cup.