Makabryczne nagranie od policji. Worek na zwłoki na drodze. Do tego prowadzi brawura

i

Autor: KWP Lublin Makabryczne nagranie od policji. Worek na zwłoki na drodze. Do tego prowadzi brawura

Przejmujące wideo

Makabryczne nagranie od policji. Worek na zwłoki na drodze. Do tego prowadzi brawura

2022-11-07 12:11

Czarny foliowy worek okrywa zwłoki na spokojnej leśnej drodze. Obok pluszowy miś, którego chwilę wcześniej mężczyzna niósł w ręku. Maskotka powróci w to miejsce – gdy bliscy zabitego zapalą kolejny znicz przed przydrożnym krzyżu. Policjanci z Janowa Lubelskiego w filmie o mocnym przekazie chcą zaapelować do sumień kierowców, by nie prowadzili po alkoholu.

Przejmujące nagranie wideo ma być przestrogą, ostrzeżeniem i lekcją dla tych, którzy zapominają o konsekwencjach. Jeśli dzięki temu filmowi uda się zapobiec choć jednej tragedii, to było warto. Choć statystyki są fatalne i nieubłagane. Codzienni pijani kierowcy siadają za kółkiem i często – zbyt często! – zabijają tak innych.

Policyjny spot o pijanych kierowcach. Worek na zwłoki w lesie

Co roku w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców ginie ponad 300 osób – przypominają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. To właśnie oni – razem z Telewizją Zamość – zrealizowali nowe nagranie, które ma uświadamiać wszystkich odbiorców, do jakich tragedii prowadzi jazda na podwójnym gazie.

Celem jest zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie stanowią na drodze pijani kierowcy – skutki wypadków i dramat tych, którzy stracili swoich bliskich – mówi asp. szt. Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. – Dzięki zainscenizowanemu zdarzeniu możemy uświadomić sobie, jakie zagrożenie stanowią pijani kierowcy. Niech ten przekaz będzie przestrogą dla wszystkich, którzy zamierzają wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Mocne sceny z filmu – przywołujące bezsensowną śmierć i rozpacz rodziny, osieroconego dziecka, owdowiałej żony, być może zadziałają na czyjąś wyobraźnię. Choć internauci komentujący nowe nagranie policji mają też wątpliwości: zbyt często pijani kierowcy szybko odzyskują samochody i ponownie ruszają w pijacki rajd. Tak samo, jak ci, którzy siadają za kółkiem z zakazami.

Ważny apel policjantów dotyczy też każdego z nas: by reagować, jeśli widzimy lub choćby podejrzewamy, że mamy do czynienia z pijanym kierowcą na drodze. Reagujmy, dzwoniąc na 112.

Sonda
Jaka kara powinna czekać pijanych kierowców?
Lublin pożegnał gwiazdę siatkówki. Sławnego lublinianina żegnały tłumy.