Chciał odebrać sobie życie

i

Autor: Policja Lubelska

O krok od tragedii

Makabryczna próba samobójcza. Policjanci uratowali 37-latka

2023-02-21 12:04

Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów udało się uniknąć najgorszego. 37-latek zadzwonił do swojej żony i powiedział jej, że zamierza ze sobą skończyć. Zaalarmowani funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwań. Okazało się, że 37-latek próbował popełnić samobójstwo wdychając gaz z butli.

Pojawili się w ostatniej chwili i w tym zdaniu nie ma ni krzty przesady...Policjanci ze Stoczka Łukowskiego otrzymali informację od mieszkanki miasta, że mąż jej wybiegł wzburzony z domu oznajmując wprzódy, że „skończy ze sobą“. Natychmiast jęli szukać 37-letniego desperata, który mówił to całkiem serio. Odnaleźli go na opuszczonym, zamkniętym placu, gdzie siedział w aucie. Obok niego zaś wielka butla z gazem propan-butan, który sprawił już, że mężczyzna stracił przytomność. Lekarzom udało się go uratować, nie mieli wątpliwości, że pomoc przybyła w ostatniej chwili. 

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia

To tu 14-letnia Laura próbowała odebrać sobie życie