Majówka za Bon Turystyczny. Wykorzystaj, zanim się przeterminuje!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: PixabayBob_Dmyt Majówka za Bon Turystyczny. Wykorzystaj, zanim się przeterminuje!

Majówka za Bon Turystyczny. Wykorzystaj, zanim się zmarnuje!

2022-04-29 11:08

Majówka za Bon Turystyczny. Mieszkańcy Lubelskiego wykorzystali dotąd w całości tylko 1/3 swoich Bonów Turystycznych. Pozostali – wciąż mogą korzystać z przyznanych im pieniędzy. Bony mają swój termin ważności, o którym warto pamiętać. Dodatkowe 500 plus na wakacyjne atrakcje można wykorzystać też w długi weekend majowy – przypomina ZUS w Lublinie.

Majówka za Bon Turystyczny. Ważne informacje dla rodziców dzieci. Dotąd na Lubelszczyźnie tylko 1/3 osób, którym przysługują bony, wykorzystała je w całości. Większość – wciąż ma taką możliwość, ale ta nie będzie trwała wiecznie. Jak skorzystać z Bonu Turystycznego w 2022 roku?

Opiekunowie mogą płacić bonami turystycznymi do końca września. Świadczenie wynosi 500 zł na jedno dziecko. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 zł. Rodzice mogą uruchomić swoje bony na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po aktywacji elektroniczne świadczenie jest gotowe, żeby nim płacić – informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce. Płatności przyjmują podmioty wpisane na listę na stronie bonturystyczny.polska.travel. To ponad 28 tys. przedsiębiorców i organizacji z całej Polski. Najbliższa okazja, żeby skorzystać z tych atrakcji? To długi weekend majowy.

Sedno Sprawy - Paweł Szrot

Bon Turystyczny w Lubelskiem. Wydaliśmy 100 milionów

Mieszkańcy Lubelskiego wykorzystali dotąd w całości tylko 1/3 swoich Bonów Turystycznych. Pozostali – wciąż mogą korzystać z przyznanych im pieniędzy.

Mieszkańcy województwa lubelskiego mają prawo w sumie do 224 tys. bonów turystycznych. Jak dotąd świadczenia aktywowało 164 tys. rodziców, a wydało je w całości 75 tys. osób. Rodzice z lubelskiego zrealizowali płatności bonami na prawie 100 mln złotych – wylicza Korba.

ZUS przypomina, że ze świadczeń można korzystać tylko do końca września. Dodatkowe, „turystyczne 500 plus” nie jest więc wieczne. Więcej informacji na temat bonów można znaleźć na stronach internetowych ZUS. Działa też specjalna infolinia: 22 11 22 111 (codziennie w godzinach 7.00-20.00) oraz mail: bon@zus.pl.

Sonda
Skorzystałeś już z bonu turystycznego?