Lublin: „Zamoy” zamknięty przez koronawirusa. Uczniowie II LO zostają w domach

2020-09-17 8:49 Marek Targoński
Lublin: „Zamoy” zamknięty przez koronawirusa. Uczniowie II LO zostają w domach
Autor: Pixabay/Alexandra_Koch

Lubelski „Zamoy” zamknięty przez koronawirusa. W II LO zajęcia od dziś odbywają się jedynie online. Uczniowie zostają w domach – zostali uziemieni przez epidemię koronawirusa. A to nie jedyny przypadek w Lublinie i regionie, gdy dzieci i młodzież nie chodzą do szkoły.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną zagrażającą zdrowiu uczniów zawieszam zajęcia w okresie od 17 września 2020 r. do dnia 24 września 2020 r. Zawieszone zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość – ogłosiła Małgorzata Klimczak, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Od dziś uczniowie „Zamoya” zostali w domach. Zdalna nauka ma potrwać tydzień. Jak będzie później? Zobaczymy. Lista szkół, które pracują zdalnie (najczęściej częściowo, np. w przypadku konkretnych klas), zmienia się codziennie, jak w kalejdoskopie.

Hybrydowo pracuje np. Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie. Tam u jednego z uczniów potwierdzono zakażenie koronawirusem. Do końca tygodnia w domach zostają też uczniowie jednej z klas ósmych z lubelskiej SP nr 50. Tam także jeden z uczniów ma COVID-19.

Przypomnijmy, że wczoraj na Lubelszczyźnie potwierdzono 42 nowe zakażenia koronawirusem. W całym kraju było ich 600. Nowe dane o sytuacji epidemiologicznej w Lublinie i regionie powinniśmy poznać w czwartek ok. godz. 10.30 po publikacji komunikatu Ministerstwa Zdrowia.

Do 16 września potwierdzono łącznie 1919 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano 1589 ozdrowieńców i zarejestrowano 31 zgonów. Aktualnie 97 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 4168 poddanych kwarantannie i 115 objętych nadzorem epidemiologicznym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Super Raport 16.09 (goście: Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, Marek Gróbarczyk - minister gospodarki morskiej i żś oraz dr Sebastian Gajewski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.