Lublin: Towarzystwo Muzyczne ze Starego Miasta błaga o ratunek. To dla nich ostatnia szansa!

i

Autor: Pixabay/Ri_Ya

Lublin: Towarzystwo Muzyczne ze Starego Miasta błaga o ratunek. To dla nich ostatnia szansa!

2021-01-13 9:43

Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie prosi o pomoc w trudnych czasach. Jak się okazuje – pandemia krzyżuje plany nie tylko przedsiębiorcom, ale też ludziom kultury, społecznikom i organizacjom non-profit. Dla pasjonatów muzyki ze Starego Miasta to ostatnia szansa na przetrwanie.

Zabytkowa kamienica na Startym Mieście w Lublinie. To ten budynek, w którym mieści się znane Sielsko Anielsko. Tu przed laty urodził się Henryk Wieniawski, a później ta sama kamienica stała się siedzibą Towarzystwa Muzycznego jego imienia. Organizacja działa nieprzerwanie od blisko 123 lat, ale teraz może nie przetrwać. To dla nich ostatnia szansa. Muzycy proszą o pomoc w sieci.

W internecie założyli zbiórkę i proszą o wsparcie. Liczy się każda kwota. Potrzeby są ogromne. Kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa dotknął nie tylko przedsiębiorców, ale tez organizacje non-profit.

Postanowiliśmy spróbować ostatniej możliwości, jaka nam została i prosić Was o, choć małą cegiełkę, która da nam możliwość przetrwania tego trudnego czasu – piszą w sieci.

Zobacz też: BEZPŁATNA pomoc prawna w Lublinie. DARMOWE porady. Kto może skorzystać?

Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie na co dzień organizuje wyjątkowe koncerty, festiwale i kształci młodych muzyków. Wśród nich te najbardziej znane to:

  • Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego
  • Międzynarodowy Festiwal Andrzej Nikodemowicz – Czas i Dźwięk
  • Cykl koncertów Harmonie Starego Miasta.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Przy Towarzystwie Muzycznym funkcjonuje również Społeczna Szkoła Muzyczna otwarta na osoby w każdym wieku oraz jedyna w regionie Szkoła Muzyczna im. P. Harrisa dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Park Ludowy w Lublinie już otwarty. Zobacz jak teraz wygląda

Zabytkowa kamienica przy Rynku na Starym Mieście to miejsce niezwykłe, ale też… problematyczne – zwracają uwagę pracownicy organizacji.

Dzierżawienie całej kamienicy wiąże się z kosztami najmu i koniecznością utrzymania budynku w odpowiednim stanie technicznym, ale daje również możliwość wynajmu pomieszczeń. Niestety ze względu na sytuację pandemiczną oraz długie miesiące utrudnionego funkcjonowania gastronomii powstał problem ze spłatą zobowiązań, a wraz z tym wizja braku środków na podstawowe opłaty jak również i wypłaty dla pracowników – piszą w sieci przedstawiciele Towarzystwa Muzycznego.

Zobacz też: Ryanair ZNIKA z Lublina. Wizz Air zawiesi połączenia? OSTRE CIĘCIA przez epidemię

– Aby móc przetrwać ten ciężki okres pandemii wysłaliśmy wiele pism z prośbą o pomoc do różnych instytucji, a nawet do Ministra Kultury. Niestety, pomoc, którą otrzymaliśmy dotychczas, nie wystarcza na pokrycie naszych podstawowych kosztów – przyznają pracownicy organizacji.

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie zorganizowało w sieci zbiórkę pieniędzy i prosi o cegiełki i wpłaty, które pomogą organizacji przetrwać. Pomóc można za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl: Pomóż nam uratować Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie [LINK].

Więcej informacji o działalności Towarzystwa Muzycznego także na stronie internetowej wieniawski.lublin.pl oraz na facebookowym profilu organizacji.