Jeśli szukacie pracy albo myślicie o jej zmianie – koniecznie sprawdźcie te dane! Wiemy, jakie zawody będą najczęściej poszukiwane na rynku pracy! Dane z Barometru Zawodów podzieliliśmy na Lublin i województwo.
Barometr Zawodów to raport przygotowywany przez ekspertów Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie dla całej Polski.
Lublin
Lublin – zawody deficytowe 2018
W stolicy regionu w przyszłym roku będzie brakowało zwłaszcza spawaczy, piekarzy i kierowców samochodów ciężarowych (i ciągników siodłowych). Przedstawiciele tych zawodów nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy.
Lublin – zawody nadwyżkowe 2018
Przedstawiciele tych zawodów mogą mieć problemy ze znalezieniem pracy w przyszłym roku. Tu najmocniej wyróżniają się socjolodzy i specjaliści ds. badań społeczno-ekonomicznych. W grupie zawodów nadwyżkowych jest też kilkadziesiąt innych zawodów, wśród nich m.in.: animatorzy kultury i organizatorzy imprez, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy oraz nauczyciele nauczania początkowego.
Całą listę zawodów deficytowych i nadwyżkowych dla Lublina możecie znaleźć tutaj.
>>> 23-latek odnaleziony. Wyszedł z domu, chciał popełnić samobójstwo
Lubelskie
Lubelskie – zawody deficytowe 2018
Polecany artykuł:
W Lubelskiem w roku 2018 będzie brakowało: diagnostów samochodowych, fryzjerów, kierowców autobusów i samochodów ciężarowych, kierowników budów i kosmetyczek. Podobnie będzie w przypadku kucharzy, logopedów oraz nauczycieli zawodówek.
Według prognoz w przyszłym roku pracę znajdą operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, piekarze, pielęgniarki i położne, samodzielni księgowi, spawacze i szefowie kuchni.
Lubelskie – zawody nadwyżkowe 2018
Przedstawiciele tych zawodów mogą mieć problemy ze znalezieniem pracy ze względu na mniejsze zapotrzebowanie oraz większą ilość kandydatów chętnych do podjęcia takiej pracy. To ekonomiści, filolodzy i tłumacze, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących.
>>> Potrącił pieszą i odjechał – kobieta zginęła. 22-latkowi grozi 12 lat więzienia [ZDJĘCIA]
Z podobnymi problemami będą musieli zmierzyć się: ogrodnicy i sadownicy, pedagodzy, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, rolnicy i hodowcy. A także socjolodzy i specjaliści ds. badań społeczno-ekonomicznych, specjaliści administracji publicznej, specjaliści rolnictwa i leśnictwa, specjaliści technologii żywności i żywienia, technicy mechanicy.
Bardziej szczegółowe informacje dla województwa lubelskiego znajdziecie w Barometrze Zawodów.