Lublin: Potwór SKATOWAŁ psa łopatą i ZAKOPAŁ ŻYWCEM. Kłamał jak najęty! Jaka kara?

i

Autor: KWP Lublin

Lublin: Potwór SKATOWAŁ psa łopatą i ZAKOPAŁ ŻYWCEM. Kłamał jak najęty! Jaka kara?

2020-11-10 11:25

Zaskakujący finał głośnej i bulwersującej sprawy z Lublina. Potwór skatował psa łopatą i zakopał go żywcem! Kłamał jak najęty, żeby tylko uniknąć podejrzeń, ale… to wszystko na nic! Jaką karę poniesie 33-latek z Lublina? Zwyrodnialec skatował bezbronne zwierzę. Pies nie przeżył mimo wysiłków lekarzy!

Poruszająca historia miała początek pod koniec października. Pod wiaduktem przy ulicy Grygowej w Lublinie pracownica pobliskiej firmy usłyszała skomlenie psa. Podeszła bliżej i zobaczyła pyszczek zwierzęcia wystający spod ziemi. Ktoś zakopał psa żywcem! Kobieta razem z kolegami uratowała zwierzaka i przekazała pod opiekę weterynarza. Policja zaczęła szukać sprawcy.

Zobacz też: Koronawirus. Statystyki COVID-19. Ile dziś nowych przypadków? Nowe dane z Lubelskiego

Funkcjonariusze opublikowali apel o pomoc w odnalezieniu właściciela zwierzęcia albo ustaleniu: kto i dlaczego zgotował mu takie piekło! Na komisariat zgłosił się mieszkaniec Lublina, przekonywał, że pies uciekł mu dzień wcześniej, że nie wie, kto skatował zwierzę… Kłamał jak najęty!

Przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie postawiono kontenery, zastąpią one namiot do triażu i pozwolą odizolować pacjentów.

Wszystkie ustalenia dokonane przez operacyjnych jednoznacznie wskazały, że związek z przestępstwem ma właściciel czworonoga – 33-letni mieszkaniec Lublina. Jak ustalili policjanci, mężczyzna trzonkiem łopaty pobił swojego psa, a potem żywcem zakopał w ziemi – informuje kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Potwór został zatrzymany i aresztowany. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami, gdzie poczeka na proces. – Usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara nawet do pięciu lat więzienia – dodaje Fijołek.