>>> Lubelskie: Rekordowa liczba zachorowań na grypę. Szpitale wstrzymują odwiedziny
We wrześniu 2019 r. to miejsce będzie nie do poznania. Zmieni się naprawdę bardzo wiele. Prace – jeśli uda się dopełnić formalności – mogą ruszyć już wiosną tego roku. Jeszcze nie wiadomo, czy podczas remontu park będzie zamknięty dla mieszkańców.
Jakich prac i zmian możemy się spodziewać? Lista jest bardzo długa. Od nasadzeń nowych drzew i roślin, poprzez wytyczenie ścieżek i alejek, aż po stworzenie stref rekreacyjnych.
– Powstaną nowe ogrody: ogród roślin wodnych i ogród wertykalny. Edukacyjne ścieżki przyrodnicze, strefa wypoczynku i rekreacji: place zabaw, place do ćwiczeń. Będą też nowe przestrzenie: dla spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów – wylicza Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.
Do nowego Parku Ludowego będzie prowadziło pięć wejść, zmieni się też układ ścieżek i alejek. Inaczej będzie wyglądał amfiteatr – zostanie stworzony od nowa i połączony z nieckami z wodą, fontannami i podświetlanymi schodami.
>>> Lubelskie: Składki ZUS dla przedsiębiorców idą w górę. Wysokość składek i e-składka w 2018
Hale Targów Lublin zostaną przysłonięte przez „ogród wertykalny”, czyli pionową ścianę pokrytą roślinami i... elementami umożliwiającymi wspinaczkę. To i tak nie koniec listy nowości. Ratusz zaplanował też przystań kajakową i kładkę łączącą park z bulwarem po drugiej stronie rzeki.
Z Joanną Bobowską z lubelskiego ratusza rozmawiał nasz reporter, Maciej Kurek. Posłuchaj!
>>> Lublin: Smog znów daje się we znaki. Przekroczone normy
Nowy Park Ludowy ma być przyjazny nie tylko dla ludzi, ale też dla zwierząt. W projekcie mają się znaleźć wybiegi dla psów, budki dla sikorek, szpaków i nietoperzy, a nawet... ule dla pszczół.