Opłata targowa zostanie zniesiona wraz z początkiem roku

i

Autor: jarmoluk, CCO Public Domain, pixabay.com/ Doko, CC BY 3.0, wikipedia.org Opłata targowa zostanie zniesiona wraz z początkiem roku

Lublin: Koniec z opłatą targową. Handlujący teraz będą kontrolowani przez Straż Miejską

2015-12-19 9:36

Będą sprzedawać na targu, a miasto nic na tym nie zarobi. Lublin od przyszłego roku całkowicie rezygnuje z opłaty targowej.  

Już w październiku radni zadecydowali, że handlujący zostaną zwolnieni z kosztów. Na 18 miejskich targowiskach sprzedający nie zapłacą za zajmowana powierzchnię. Obecnie wyjątkiem jest bazar na ul. Kresowej, który nie był uznany za stałe targowisko, a to budziło sprzeciw kupców. Teraz prezydent miasta zmienił zdanie.

Ochrona przed handlem w niewłaściwych miejscach

- Z punktu widzenia miasta ta uchwała służy naszym przedsiębiorcom - Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Opłata targowa, która w części, w niektórych obszarach niewyznaczonych jako targowiska chroniła nas przed handlem w miejscu niewyznaczonym, ten instrument zamieniamy na restrykcyjne działania Straży Miejskiej. Ta nie pozwoli na handel w niedozwolonym miejscu, czyli poza miejscami wyznaczonymi – dodaje.

Posłuchaj, co z punktu widzenia miasta zmieni się przez niepodbieranie opłat. Materiał przygotował Michał Serkiz, reporter Radia ESKA.

Nowe przepisy będą obowiązywały od 1 stycznia.

ZOBACZ, jak będzie wyglądał nowy Targ pod Zamkiem. Ma przypominać Stare Miasto! ←