>>> Nielegalny protest w RCKiK? Dyrekcja zawiadamia prokuraturę [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]
– Przede wszystkim prosimy rodziców i opiekunów, a także młodzież wypoczywającą, o zwracanie uwagi na bezpieczeństwo przy korzystaniu z kąpielisk i basenów. Szczególnie zwracajmy uwagę na to, żeby nie wchodzić do wody kiedy jesteśmy rozgrzani. Powinniśmy stopniowo schładzać organizm. W przypadku, kiedy zobaczymy kogoś, kto potrzebuje pomocy, to pierwszą rzeczą jaką zrobimy, to głośne krzyczenie i wzywanie posiłków – przypomina Dorota Gil z lubelskiej policji.
>>> Mundial 2018. Strefy kibica w Lublinie i regionie. Gdzie oglądać mecze? [WIDEO]
Podczas wakacji o bezpieczeństwo nad wodą zadbają ratownicy i straż wodna. Na ulice wyjadą także funkcjonariusze ITD. O kontrole kurortów zadba sanepid. Niestety, sezon urlopowy, mimo dobrej pogody, sprzyja wypadkom. To czas, kiedy na wagę złota jest krew. Ta może przydać się każdemu i w każdej chwili.
– Stąd szczególny nacisk kładziemy na akcje terenowego poboru – mówi Elżbieta Puacz, dyrektor RCKiK w Lublinie. – Zapraszamy wszystkich, aby zachodzili do naszych punktów i w ten sposób pomagali drugiemu człowiekowi, szczególnie w ciężkim wakacyjnym okresie – dodaje Puacz.
Harmonogram terenowych akcji poboru krwi na Lubelszczyźnie dostępny jest na rckik.lublin.pl.
>>> Lublin: Krótsza trasa „17” i bezpłatna linia EKO. Sprawdźcie zmiany w komunikacji miejskiej [AUDIO]