Straz pożarna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Pożar w Zabrzu

Lubelskie: Wybuch butli z gazem. Ranny 67-latek!

2021-10-07 12:08

Dramatyczne wydarzenia w miejscowości Kierz (woj. lubelskie). W godzinach porannych doszło tam do wybuchu butli z gazem. Poszkodowany został 67-latek, który został zabrany do szpitala. Jak doszło do tego zdarzenia?

Zdarzenie miało miejsce w czwartek (7 października) po godz. 6:00. To właśnie wtedy służby otrzymały informację, że w Kierzu w gminie Bełżyce doszło do wybuchu butli z gazem. - Przyczyną zdarzenia była prawdopodobnie niesprawność urządzenia do ogrzewania pomieszczeń, które zasilane było tą butlą. Jak dojechaliśmy na miejsce nic się już nie paliło. 67-latek został przetransportowany do szpitala, w środku nie było nikogo innego - powiedział st. kpt. Andrzej Szacoń, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Czytaj też: Pożar domu pod Budzyniem. Poddasze poszło z dymem! [zdjęcia]

Do wybuchu doszło w budynku gospodarczym, który częściowo został przekształcony do celów mieszkalnych. Jak poinformował oficer prasowy, budynek został znacznie uszkodzony. - Zabezpieczyliśmy jego konstrukcję i powiadomiliśmy nadzór budowlany w celu określenia, czy budynek będzie nadawał się do ponownego zamieszkania - dodał Szacoń. Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy strażaków PSP i jeden OSP.

Wybuch gazu w Zabrzu