Lubelskie uczelnie walczą o studentów i otwierają nowe kierunki

i

Autor: unsplash.com // John Schnobrich Lubelskie uczelnie walczą o studentów i otwierają nowe kierunki

Nowe kierunki studiów w Lublinie. Zobacz, co uczelnie oferują kandydatom! [AUDIO]

2019-04-12 9:55

Zielarstwo i fitoprodukty, mleczarstwo, sztuka ogrodowa, antropologia stosowana, wychowanie fizyczne czy polsko-niemieckie studia translatorskie. Ruszyła machina rejestracyjna, a lubelskie uczelnie przygotowały na rok akademicki 2019/2020 kilka nowości.

Lubelskie uczelnie kuszą studentów nowymi kierunkami. Katolicki Uniwersytet Lubelski oferuje m.in. anglojęzyczną antropologię stosowaną – studia realizowane są na I stopniu i mają charakter praktyczny.

>>> ESKA Lublin od kuchni. Poznajcie nas! Polski Dzień Radia 2019 [WIDEO]


Uniwersytet Przyrodniczy uruchamia m.in. mleczarstwo. Kierunek przebiegać ma we współpracy z przemysłem rolniczym w systemie dualnym. Uczelnia zaprasza też na zielarstwo i fitoprodukty, analitykę weterynaryjną, pielęgnację zwierząt i animaloterapię, sztukę ogrodową i aranżację roślinną czy zarządzanie zasobami Ziemi.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji proponuje np. Zarządzanie i Projektowanie Wnętrz – jedyny taki kierunek w województwie lubelskim.

Największa po wschodniej stronie Wisły uczelnia w Polsce, czyli UMCS, od nowego roku akademickiego otwiera m.in. studia I stopnia: wychowanie fizyczne na wydziale zamiejscowym w Puławach, international relations – anglojęzyczne studia stacjonarne prowadzone na Wydziale Politologii w Lublinie czy polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie. Ostatnia propozycja jest o tyle interesująca, że umożliwia podwójne dyplomowanie  na Wydziale Humanistycznym w Lublinie oraz Uniwersytecie w Poczdamie.

>>> Potrącił rowerzystkę i zostawił ją na pastwę losu! Kobieta nie żyje


Więcej szczegółów i informacji zebrał Mateusz Kasiak. Posłuchaj!


Pozostałe uczelnie nie otwierają nowych kierunków I i II stopnia. Politechnika Lubelska ma w swojej ofercie fakultety o niesłabnącej popularności, takie jak: finanse i rachunkowość, budownictwo, informatyka, marketing i komunikacja rynkowa, architektura oraz mechatronika. Uniwersytet Medyczny w Lublinie może pochwalić się prestiżowymi kierunkami. To choćby kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja, a także oddziały anglojęzyczne.

>>> Największe Targi Pracy w regionie. Setki odwiedzających, dziesiątki ofert [RELACJA, AUDIO]


Każda z uczelni, tak prywatnych, jak i publicznych, przygotowała bogatą ofertę studiów podyplomowych i nowych specjalizacji. Pełne listy nowości znaleźć można na stronach internetowych poszczególnych szkół.
 

Nowości także w Zamościu i w Chełmie

Zamojska PWSZ przygotowała nową ofertę studiów podyplomowych. To rzeczoznawstwo samochodowe z elementami diagnostyki pojazdów samochodowych oraz oligofrenopedagogika z terapią dziecka ze spektrum autyzmu. Oprócz tego, uczelnia zaprasza na popularna kierunki studiów licencjackich, m.in. filologię angielską, pielęgniarstwo czy turystykę i rekreację oraz studia inżynierskie – logistykę oraz mechanikę i budowę maszyn.

>>> Studentki i ich sponsorzy. „Wiem, jak zadbać o mężczyznę”. 1000-1500 zł za „spotkanie”


Chełmska PWSZ przygotowała z kolei nowe specjalizacje. To m.in. automatyka przemysłowa i systemy mechatroniczne na kierunku elektrotechnika, obsługa klienta międzynarodowego na kierunku stosunki międzynarodowe czy ekonomia matematyczna i informatyka stosowana na matematyce.

Posłuchaj!


Rejestracje i zapisy online na studia rozpoczynają się już w kwietniu, jeszcze przed maturami.

Zobacz WIDEO!