Szczepienie koronawirus

i

Autor: Pixabay.com

Lubelskie. TYLE szczepień przeciwko COVID-19 wykonano w regionie

2021-03-19 14:25

Ponad 280 tys. szczepień przeciwko COVID-19 wykonano dotychczas w Lubelskiem. Drugą dawkę szczepionki przyjęło ponad 100 tys. osób – podaje w piątek raport rządowy. W woj. lubelskim jest w sumie 420 punktów szczepień, w których realizowane są szczepienia populacyjne. W 32 szpitalach węzłowych trwają szczepienia pracowników sektora ochrony zdrowia, a także seniorów i nauczycieli.

Szczepienia w woj. lubelskim

Według danych rządowego raportu, opublikowanych w piątek, w Lubelskiem ostatniej doby wykonano ponad 9,3 tys. szczepień. Dzienna liczba zastrzyków na 10 tys. mieszkańców wynosi 43,93, co plasuje woj. lubelskie na trzecim miejscu w kraju, po woj. podlaskim i woj. łódzkim. Najwięcej zastrzyków w regionie – ponad 88,6 tys. – wykonano w Lublinie, prawie 16 tys. w powiecie puławskim, blisko 12,5 tys. w powiecie lubelskim, ponad 12 tys. w Zamościu i ponad 10,3 tys. w Białej Podlaskiej.

Zobacz też: Lublin z lotu ptaka. Rozpoznasz te miejsca? TEST dla PRAWDZIWYCH lublinian [QUIZ]

Według informacji przekazanych PAP przez rzecznika prasowego marszałka woj. lubelskiego Remigiusza Małeckiego w sześciu szpitalach podległych samorządowi woj. lubelskiego do czwartku zaszczepiono w sumie ponad 41 tys. osób, z czego blisko 13,4 tys. osób przyjęło drugą dawkę.

Super Raport 19.03 (Goście: Adam Bielan - eurodeputowany, Porozumienie oraz dr Mirosław Oczkoś - ekspert ds. wizerunku), Sedno Sprawy: Filip Dreger